Вплив вібрації на черв’яків: Українські науковці здобули Шнобелівську премію з фізики

Дощовий черв'як Фото з відкритих джерел

Наразі науковці намагаються знайти прикладне значення результатів своїх досліджень

Українські науковці Іван Максимов та Андрій Потоцький здобули Іґнобелівську премію з фізики, яку в Україні частіше називають "Шнобелівською". Про це повідомляє The Guardian.

Згідно з повідомленням, їх нагородили за експериментальні дослідження, під час яких вони намагалися встановити, що відбувається з формою живого дощового черв'яка, коли він вібрує. Зокрема, Максимов та Потоцький виявили, що вібрації змушують дощових черв'яків формувати візерунки, аналогічні до тих, які формують краплі води у відповідь на вібрацію. 

Наразі науковці намагаються знайти прикладне значення результатів своїх досліджень. Вони вважають, що знахідка буде корисною як неінвазивний метод вивчення імпульсів мозку. Також, на думку вчених, відкриття можуть використовувати в робототехніці для симуляції рухів черв’яків.

Довідка:

Іван Максимов та Андрій Потоцький – вихідці з України. Наразі вони працюють у Свінбернському університеті технологій в австралійському Мельбурні.

Премія Ig Nobel (ignoble англійською означає "ганебний"), яку щороку вручає Гарвардський університет у США, є пародією на Нобелівську премію. Шнобелівську премію вручають "за досягнення, які спочатку смішать людей, а потім змушують їх замислитися".

Новини за темою: Навального висунули на Нобелівську премію миру

Нагадаємо, керівники дев'яти країн – Росії (Володимир Путін), США (Дональд Трамп), Білорусі (Олександр Лукашенко), Бразилії (Жаїр Болсонару), Великої Британії (Борис Джонсон), Індії (Нарендра Моді), Мексики (Андрес Мануель Лопес Обрадор), Туреччини (Реджеп Тайїп Ердоган) та Туркменії (Гурбангули Бердимухамедов) – отримали Шнобелівську премію через реакцію на пандемію коронавірусу.

Loading...