В Естонії порушники швидкості замість сплати штрафу матимуть постояти на узбіччі протягом 45 хвилин

Фото з відкритих джерел

Зміни почнуть діяти в країні з 1 грудня

Уряд Естонії схвалив зміни до закону про дорожній рух, згідно з якими з 1 грудня 2020 року в країні замість сплати штрафу за перевищення швидкості можна буде зробити 45-хвилинну "заспокійливу зупинку". Про це повідомляє "Інтерфакс".

Згідно з повідомленням, якщо водій перевищив швидкість не більше ніж на 20 км/год, то він може зробити зупинку на узбіччі або у спеціально відведеному місці та не платити штраф. Зараз за таке перевищення нараховують 3 євро за кожен кілометр понад встановленої швидкості руху.

Зазначається, що в Естонії "заспокійливі" зупинки діяли як експеримент з осені 2019 року. Аналіз показав, що водії не сприймають штраф як покарання і вважають його черговим рахунком, а втрата часу і почуття сорому під час оформлення порушення сильно дратують. Звідси й з'явилася ідея із "заспокійливою зупинкою".

У місцевій поліції вважають, що нове правило зможе розв'язати проблему, впливаючи на весь потік транспорту.

Новини за темою: В Україні хочуть підвищити штрафи за перевищення швидкості

Раніше повідомлялося, що за менш ніж десять хвилин від початку роботи системи фото- та відеореєстрації порушення правил дорожнього руху в Україні, було зареєстровано 262 випадки перевищення швидкості. 

Loading...