В Австралії хочуть приспати голуба із США: Птах порушив карантинні обмеження

Голуба в Австралії назвали Джо Фото The Associated Press

Птах, імовірно, самотужки подолав 13000 кілометрів

Міністерство сільського господарства Австралії має намір зловити й приспати гоночного голуба із кличкою Джо, який випадково потрапив до країни зі США й тим самим порушив заборону на перельоти між державами. Про це повідомляє The Associated Press.

Зокрема, у своїй заяві міністерство пояснює, що перебування птаха в Австралії може поставити під загрозу продовольчу безпеку й популяцію диких птахів у країні. До того, Джо є прямим ризиком для біологічної безпеки.

Фото The Associated Press

Секретар Національної асоціації голубів Австралії Бред Тернер підтвердив, що голуби справді можуть переносити хвороби, а тому рішення про приспання голуба є цілком виправданим.

Зауважимо, що виснаженого птаха на своєму задньому дворі виявив 12 січня мешканець міста Мельбурн Кевін Селі-Берд. Він погодував голуба та не став проганяти. Згодом дав йому ім'я.

Звістка про незвичайного гостя облетіла місцеві ЗМІ, однак, на жаль, саме так і дізналися про птаха у державних службах і винесли йому прикрий вирок.

Фото The Associated Press

Селі-Берд зізнався, що намагався усіма силами знайти власника Джо, але його успіхи досі не увінчалися успіхом.

Нині точно відомо, що птах брав участь у перегонах в американському штаті Орегон, які відбулися наприкінці жовтня, а після цього зник.

Як голуб міг потрапити до Австралії, невідомо. Втім, найбільш ймовірних теорій дві: він або здолав самотужки 13000 кілометрів, або прибув із вантажним судном. До слова, останнє вже бувало.

Новини за темою: Не надягнув маску: Брюса Вілліса вигнали з магазину за порушення правил карантину

Нагадаємо, раніше у Бельгії дворічного голуба для перегонів продали за 1,9 мільйона доларів, що стало рекордно високою ціною для цих птахів в історії аукціону.

 

Loading...