live

У фекаліях пінгвінів виявилося так багато звеселяючого газу, що це "одурманило" дослідників в Антарктиді

Дослідники займалися вивченням впливу колоній пінгвінів на навколишнє середовище

Королівські пінгвіни Фото з відкритих джерел

Королівські пінгвіни в Антарктиді виділяють таку велику кількість оксиду азоту, або веселящого газу, через свої фекалії, що це задурманило свідомість дослідників, які займаються вивченням тварин. Про це повідомляє Science Alert з посиланням на дані вчених із Данії. 

"Екскременти пінгвінів виробляють надзвичайно високий вміст оксиду азоту навколо їх колоній", - сказав керівник дослідження, професор Бо Ельберлінг, з відділу геологічних наук та управління природними ресурсами Копенгагенського університету.

Так, за його словами, під час вивчення колоній королівських пінгвінів на Атлантичному острові Південна Джорджія, що розташований між Південною Америкою та Антарктидою, вчені були трохи не при собі в оточенні фекалій пінгвінів.

Як зазначається, оксид азоту в 300 разів більше забруднює довкілля, ніж вуглекислий газ. Вироблення цієї речовини можна пояснити дієтою пінгвінів, що складається із криля та риби, які мають високий вміст азоту. Азот виділяється з фекаліями пінгвінів у землю, а ґрунтові бактерії перетворюють його на оксид азоту, парниковий газ.

Окрім негативного впливу на клімат, оксид азоту має ще один цікавий ефект - він викликає сміх,а ще цю речовину використовують як знеболювальне у стоматології.

Новини за темою: Українські полярники прибули до Антарктиди попри карантин

Нагадаємо, нещодавно вчені виявили доказ існування тропічного лісу на місці льодових щитів Антарктиди

 

Loading...