live

У Данії не можуть забути Гітлеру крадіжку велосипедів

Фото з відкритих джерел

Велосипеди в Данії були важливим видом транспорту через брак палива для автомобілів

Рішення Адольфа Гітлера про масову конфіскацію велосипедів в окупованій Данії налаштувало проти нього і Німеччини місцевих жителів. Про це йдеться в дослідницькій роботі данських істориків на чолі з Джоном Лаурідсеном, опублікованій в журналі Historisk Tidsskrift.

У ній зазначається, що після того, як у жовтні 1944 року у данців стали масово відбирати велосипеди для потреб вермахту, вони стали випускати підпільні газети, в яких висміювали німців, називаючи ці велосипеди секретною зброєю Гітлера.

Раніше, з 1941 року, данські добровольці почали записуватися в війська СС. Вони також воювали на радянсько-німецькому фронті і в Хорватії в підрозділах вермахту і Данського добровольчого корпусу СС.

Велосипеди в Данії були важливим видом транспорту через брак палива для автомобілів. З цієї ж причини було прийнято рішення про масову конфіскацію для вермахту.

Формально конфіскація велосипедів називалася придбанням - офіційно вважалося, що їх власники можуть отримати компенсацію від держави. На ділі ж, підкреслюють данські історики, це було крадіжкою.

Нагадаємо, раніше циліндр Гітлера продали за 50 тис. євро на аукціоні мюнхенського торгового дому Hermann Historica.

Loading...