Щура з Камбоджі, який уміє шукати міни, закопані під землею, нагородили за порятунок людських життів

Магава встановив рекорд, виявивши близько 60 вибухових пристроїв на 141 тис. кв метрів

Щур виду крікетоміс гамбійський на прізвисько Магава отримав відзнаку британської благодійної організації "Народний медпункт для хворих тварин" (PDSA). Тваринка роками допомагає знаходити закопані під землею міни і не давати тим скалічити людей, повідомляє пресслужба PDSA.

Як зазначається, упродовж 1967-1975 років у Камбоджі тривала громадянська війна, після якої в землі лишилися мільйони нездетонованих мін.

Із 1990 року у Танзанії діє благодійна організація APOPO, яка для пошуку мін під землею використовує щурів. Достатньо дивний спосіб є насправді цілком логічним. По-перше, ці тварини мають відмінний нюх і здатні відчути запах вибухівки навіть під землею. А по-друге, вони легкі й не здетонують вибуховий пристрій, навіть якщо стануть на нього.

Магава — з роду щурів, які можуть сягати до 90 сантиметрів у довжину разом із хвостом — тобто більше, ніж звичайні щури. За сім років роботи Магава виявив близько 60 вибухових пристроїв на понад 141 тис. кв метрів — це найбільше досягнення серед усіх щурів, яких тренували в APOPO.

"Магава — це щур-герой. Ми вкрай раді відзначити його відданість порятунку життів, вручивши йому золоту медаль PDSA", — зазначив під час онлайн-презентації нагороди генеральний директор організації Ян Маклоулін.

До слова, ця золота медаль є найвищою відзнакою PDSA за "надзвичайну сміливість і виключну відданість тварин".

Новини за темою: У львівському дворі щур кидався на кота та чоловіка

Нагадаємо, раніше собака з пакетом на голові став символом боротьби з коронавірусною інфекцією COVID-19.

Loading...