Новини » Курйози Читать эту новость на русском

Фінське ескімо змінить назву, аби не ображати ескімосів

Фінське морозиво Pingviini Eskimo Фото з відкритих джерел

Відповідне рішення було ухвалене під тиском руху Black Lives Matter

У 2021 році класичне фінське морозиво Pingviini Eskimo отримає нову назву через світову тенденцію перейменування брендів, які зараз сприймаються як расистські. Про це пише "Європейська правда" з посиланням на телерадіокомпанію Yle.

Компанія планує змінити назву морозива на Puikko, що переводиться, як паличка, на якій тримається морозиво, так і саме морозиво на паличці.

Відповідне рішення було ухвалене під тиском руху Black Lives Matter, для якого ця назва здалась расистською. 

"Хоча у фінській мові слово eskimo і не є образливим, все одно мова йде про групу людей, у яких є право самим визначати, як вони хочуть називатися. Більшість представників корінних народів Гренландії і Канади хотіли б вживання інших термінів, і ми поважаємо їх бажання", – розповіла керівниця відділу маркетингу Froneri Finland Мінна Брунберг.

До слова, фінською мовою і представник етносу, і морозиво називається одним словом eskimo. А само морозиво почало випускатися у Фінляндії в 1968 році.

Новини за темою: Французька радіостанція помилково опублікувала заготовлені некрологи низки знаменитостей

Нагадаємо, раніше на Красній площі у Москві затримали Діда Мороза, який влаштував одиночний мітинг проти скасування новорічних святкувань в умовах пандемії COVID-19, а також попросив допомоги у Санта-Клауса.

Loading...