Дитячий малюнок замість Діви Марії: В Іспанії розгорівся новий скандал із реставрацією картин

Реставратор навіть зробив дві спроби, щоби врятувати становище

Щоб реставрувати картину Мурільйо, реставратор зробив дві спроби Фото з відкритих джерел

Приватний колекціонер творів мистецтва з Іспанії, який заплатив реставратору меблів 1 200 євро за чистку картини, був приголомшений, коли побачив результат реставрації картини художника епохи бароко Бартоломе Естебана Мурільйо, передає BBC.

Але, незважаючи на дві спроби покращити картину "Непорочне Зачаття", впізнати її тепер неможливо. Після цього інциденту почали згадувати інші невдалі "реставрації" в Іспанії.

Зокрема, у 2012 році літня парафіянка спробувала відновити цінну фреску із зображенням Ісуса Христа у місцевій церкві поблизу Сарагоси. Її проба пензля призвела до того, що картину почали називати "Мавпа Христос" або "Пухнастий Ісус".

"Ecce Homo" (Ось Людина) пензля Еліаса Гарсії Мартінеса (зліва) була окрасою церкви Храм Милосердя біля Сарагоси понад 100 років. Справа - те, що з нею сталося, після роботи пенсіонерки.

Фото з відкритих джерел

Минулого року статуя Святого Георгія ХVI століття у церкві в Наваррі також привернула увагу громадськості.

Після робіт із реставрації дехто порівнював її новий вигляд із іграшкою Playmobile.

Статуя Святого Георгія до і після реставрації Фото з відкритих джерел

Зараз в Іспанії немає закону, який би забороняв людям відновлювати твори мистецтва, якщо в них немає необхідних навичок.

Професійна асоціація реставраторів країни (Acre) засудила відсутність правового регулювання у цій сфері та назвала нещодавній інцидент актом вандалізму.

"Ця відсутність регулювання означає відсутність захисту нашої спадщини", - йдеться у заяві Acre.

"В останні роки фахівці з реставрацій та консервації були змушені емігрувати або покинути свою професію через брак можливостей", - додала асоціація.

Там також застерегли, що усій цій галузі в Іспанії взагалі загрожує зникнення.

Нагадаємо, у Львові невідомі особи замалювали фарбою історичні написи польською мовою на дитячій бібліотеці "Під Високим Замком", що на вулиці Б. Хмельницького, яка зараз перебуває на реконструкції.

 

Loading...