Австралійські аборигени вимагають від Google видалити з карт зображення з вершини священної гори Улуру

Гора Улуру в Австралії Unsplash

Корінні народи Австралії хочуть, щоб туристи не мали змогу віртуально подорожувати через перегляд місцевості у форматі 360 градусів

Корінні народи Австралії, які є власниками священної для них скелі Улуру, попросили керівництво Google прибрати зі карт можливість "гуляти" цим місцем за допомогою функції перегляду вулиць. Раніше туристам заборонили фізично відвідувати вершину гори. Про це повідомляє ABC News.

Згідно з повідомленням, аборигени звернулися до компанії через австралійську Службу національних парків і дикої природи (Parks Australia). Саме їй корінні народи здають в оренду свої землі.

Служба попросила Google видалити на картах зображення верхньої частини священного місця. Функція перегляду вулиць у форматі 360 градусів дозволяє будь-кому віртуально потрапити туди. Однак це порушує встановлену раніше заборону на відвідування Улуру.

" Parks Australia повідомили, що "попередили Google про створення користувачами зображень з вершини Улуру, які розмістили на їхніх картах".

У свою чергу, австралійський підрозділ компанії заявив, що вже працює над видаленням зображень. Там кажуть, що зроблять це протягом доби.

"Ми розуміємо, що національний парк Улуру-Ката-Тьюта є дуже священним для корінного населення. Як тільки Parks Australia занепокоївся щодо цього, ми видалили зображення", - защначив представник Google.

Довідка:

Скеля Улуру (мовою аборигенів священна) — це великий овальний помаранчево-бурий масив гір у центрі Австралії. Вона 335 м заввишки, 2,4 км завдовжки та 1,6 км завширшки.

Кам'яна споруда йде вглиб землі більше, ніж на 6 км. Підстава порізана печерами з наскельними малюнками і різьбленням по каменю, які для корінного народу мають магічне значення.

Національний парк Улуру - Ката-Тьюта був включений до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО в 1987 році. У 1994 році він доданий в список територій, що мають виняткову цінність як живий культурний ландшафт.

У листопаді 2017 року Рада національного парку Улуру-Ката-Тьюта одноголосно вирішила, що сходження на гігантський червоний моноліт Улуру заборонять з 26 жовтня 2019 року, у 34-ту річницю передачі скелі його традиційним власникам аборигенам у 1985 році.

У парку вважають, що сходження туристів на вершину ображає почуття корінного населення, для яких це культове місце.

Новини за темою: На півдні Австралії виявили найдавнішу стоянку перших аборигенів

Раніше повідомлялося, що на західному узбережжі острова Тасманія, який є окремим штатом у складі Австралії, виявили майже три сотні китів, 90 з яких загинули.

Згодом з'явилася інформація, що в результаті масового викиду китів на берег австралійського острова Тасманія загинули 380 з майже 500 тварин.

Loading...