live

Зустріч предстоятелів в Аммані: Учасники закликали розв'язати церковне питання в Україні шляхом всеправославного діалогу

Фото: Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ

Митрополит Київський і всієї України Онуфрій також взяв участь у нараді помісних православних церков

У столиці Йорданії Аммані відбулася нарада предстоятелів та делегацій різних Помісних православних церков, в якій взяв участь Блаженніший митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Під час зібрання його учасники закликали розв`язати церковне питання в Україні шляхом всеправославного діалогу, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

"26 лютого 2020 року в Аммані (Йорданія) відбулася зустріч предстоятелів і представників Помісних православних церков, основна мета якої — єдність та примирення у Святому православ`ї. Учасники зустрічі відзначили турботу Єрусалимського патріархату щодо запобігання неминучій небезпеці розколу в межах нашого православного спілкування", - йдеться у комюніке.

Учасники також подякували Єрусалимському патріархату і Блаженнішому патріарху Феофілу за всі невтомні зусилля, спрямовані на те, щоб прокласти шлях до діалогу та об`єднати духовних братів у дорогоцінному дусі єдності, зазначивши, що світло, яке виходить з Єрусалима, свідчить про те, що "Святий Град постійно проголошує свій багатоконфесійний і багатокультурний характер, радіючи своєму існуванню як теплому будинку для трьох авраамічних конфесій — християнства, юдаїзму та ісламу".

Крім того, "делегації заявили, що ці збори покликані зміцнити братерські зв`язки між братами і їхніми Церквами, сприяти зв`язкам миру в Христі серед них, виступати за єдність православних церков і відновити діалог у молитовній надії на примирення там, де були розбіжності.

Присутні на зустрічі погодилися з тим, що рішення, що стосуються питань православного значення, зокрема надання автокефалії окремим церквам, має бути остаточно оформлено в дусі всеправославного діалогу і єдності, а також всеправославного консенсусу.

Як повідомлялося раніше, предстоятель української православної церкви, митрополит Київський і всієї України Онуфрій приїхав до столиці Йорданії в рамках участі в зборах предстоятелів і делегацій помісних православних церков.

Loading...