Правоохоронці затримали членів ОЗУ, які займалися шахрайством на території ЄС та збутом контрабанди в Україні

Фото з відкритих джерел

Злочинне угруповання мало стійку ієрархічну структуру

Злочинну організацію, яка шахрайським шляхом привласнювала вантажі та збувала їх на території ЄС, затримали силами українських та іноземних правоохоронців. Обвинуваченими виявилися п’ятеро жителів Закарпаття. Про це повідомляє пресслужба Національної поліції України.

Як зазначається, затримані створювали фіктивні компанії з перевезення вантажів та пропонували свої послуги закордонним і вітчизняним підприємствам. Угоди на перевезення укладали, використовуючи підроблені особисті документи. Опісля злочинці звозили вантаж до України, де збували викрадену продукцію.

В угрупованні чітко розподіляли ролі. Одні підробляли та виготовляли фіктивні документи, інші – здійснювали перевезення. Злочинці діяли на території багатьох Європейських країн, серед них: Німеччина, Чехія, Польща, Італія, Литва, Латвія, Словенія, Австрія, Франція, Північна Ірландія, Королівство Бельгії, Королівство Нідерландів.

Сума завданих потерпілим збитків сягає 9,5 мільйона гривень.

Наразі членам злочинної організації  оголошено підозру у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого частинами 1, 2, 4 ст. 190 (Шахрайство) та ст. 255 (Створення злочинної організації) Кримінального кодексу України. Зловмисникам загрожує позбавлення волі на строк від п’яти до дванадцяти років з конфіскацією майна.

Новини за темою: Поліція ЄС вилучила підробленої їжі та напоїв на 230 млн євро

Нагадаємо, що задля викриття та ефективного розслідування злочинів, у січні цього року між Офісом Генерального прокурора та Верховною прокуратурою Чеської Республіки було підписано угоду про створення міжнародної спільної слідчої групи (Joint Investigation Team).

 Loading...