Завод "Укроборонпрому" виграв арбітраж у Стокгольмі на 8,3 млн доларів

Ці гроші заплатило українське підприємство американському як аванс

Стокгольмський арбітраж. Фото: sverigesradio.se/Leif R Jansson/Scanpix

Державна компанія "Артем", яка входить до складу "Укроборонпрому", виграла арбітражний процес в американського підприємства, яке не виготовило лінії для виробництва корпусів великокаліберних снарядів. Про це повідомила пресслужба "Укроборонпрому".

Зазначається, що стокгольмський арбітраж постановив стягнути з компанії Gray Fox грошову компенсацію в розмірі $8,3 млн. Проте, це гроші українського підприємства, яке заплатило американській компанії аванс. Оплату витрат, пов’язаних із судовим процесом, також візьме на себе Gray Fox.

Арбітражний процес тривав із травня 2019 року. Позов було подано "Артемом" після того, як у березні 2018 року Gray Fox не виконав поставку лінії для виготовлення снарядів калібру 152 і 155 міліметрів.

В "Укроборонпромі" заявляють, що американська компанія з початку співробітництва намагалася замінити обсяг та вартість обладнання для лінії, а згодом її представники взагалі перестали виходити на зв’язок і надавати інформацію на запити підприємства. Крім того, за час судового процесу головного операційного директора Gray Fox, засудили у США до 12,5 років ув’язнення за організацію міжнародної схеми шахрайства.

Новини за темою: "Укроборонпром" купив 500 журналів Forbes за 43,5 тис. гривень

Раніше повідомлялося, що "Укроборонпром" атакували хакери. Зловмисні дії вчинялися з електронної адреси, розміщеної в одного з американських телекомунікаційних провайдерів.Loading...