Затримання Левіна, свідчення Павловського: Заступник генпрокурора Трепак розповів про справу Катерини Гандзюк

За словами Трепака, до нього також приходив домовлятися представник відомого бізнесмена

Віктор Трепак Вікіпедія

Заступник генерального прокурора Віктор Трепак розкрив деталі щодо розслідування справи про напад на херсонську активістку Катерину Гандзюк, зокрема, що стосується затримання Левіна у Болгарії, співпраці зі слідством фігуранта Ігоря Павловського та причетності Карла Стурена. Про це повідомляє ZN.UA.

За словами Трепака, знайти Левіна було непросто, а в Україні про спецоперацію знали тільки чотири людини: сам Трепак, тепер уже колишній генпрокурор Руслан Рябошапка, голова СБУ Іван Баканов, перед виїздом до Болгарії поінформували також президента Володимира Зеленського.

Також співробітник Офісу генпрокурора розповів, що в певний період була змінена тактика розслідування. Інформація про ймовірне перебування Левіна в Болгарії в українських правоохоронців була і раніше, на місце виїжджала навіть група для розшуку. Однак це не дало результатів, бо дані зливали Левіну та його оточенню.

Окрім цього, Левін не випадково переховувася в Болгарії, адже нібито клан, який існує в Херсонській області, і на який вивела справа Гандзюк, має "серйозні міжнародні зв'язки, зокрема в Європі".

"Достеменно як сам факт перебування Левіна в Болгарії, так і точне його  місцезнаходження в цій країні встановили ми… З нашою інформацією, а також з планом проведення спецоперації із затримання Левіна ми спільно з працівниками СБУ вже й приїхали в Болгарію… Безпосередньо затримували Левіна працівники правоохоронних органів Болгарії… Моя перша зустріч з Левіним відбулася відразу після його затримання. Глянувши на мене, він чітко мене ідентифікував. Він сказав: "Ви – генерал Віктор Трепак. Я знав, що рано чи пізно ми зустрінемося", - розповів Трепак. 

Щодо фігуранта справи Ігоря Павловського, то Трепак зауважив, що той порушив умови угоди зі слідством і не дав свідчення про організаторів злочину: "Особа (Павловський, - ред.)... в свій час уклала угоду зі слідством про визнання винуватості у заздалегідь не обіцяному приховування нападу на Катерину Гандзюк, а в обмін обіцяла дати в суді правдиві викривальний свідчення про замовників і організаторів нападу на неї. Але в подальшому свою процесуальну обіцянку не виконала. Це дає підстави прокурорам для відповідного юридичного реагування… Ця умова угоди, укладеної з ним прокурором ГПУ за часів Юрія Луценка".

Водночас заступник Генпрокурора розповів, що захисник одного з підозрюваних у справі Гандзюк приходив до нього як представник відомого бізнесмена, колишнього власника ТМ "Чумак" Карла Стурена.

Наприкінці минулого року до Трепака звернулися певні люди і розповіли, що нібито Карл Стурен може посприяти в пошуках Левіна, який в той час переховувася за кордоном. Оскільки в той момент була важлива будь-яка інформація, то Трепак погодився на цю зустріч із представником, яким виявився один із адвокатів підозрюваного, але не Левіна. 

"Після цього мені було сказано, що Карл Стурен надішле до мене свого представника… Але метою цього представника, судячи з усього, було не надання важливої ​​для слідства інформації, а спроба приватно зі мною про щось домовитися. Однак у нього це не вийшло, – про будь-які позапроцесуальні домовленості не могло бути й мови. Найцікавіше, що цим представником Карла Стурена виявився ... один з адвокатів, але не Левіна, а іншого підозрюваного в замовленні та організації нападу на Катерину", - уточнив посадовець. 

За словами Трепака, зустріч відбулася за участю керівництва Головного слідчого управління Служби безпеки і керівництва департаменту Офісу генпрокурора. 

Нагадаємо, у вівторок, 17 березня, Печерський суд Києва взяв під варту до 2 квітня Олексія Левіна (Москаленка), який підозрюється в організації нападу на херсонську активістку Катерину Гандзюк.

Loading...