Заробіток на коронавірусі: Союз споживачів медпослуг заявив про небезпечну рекламу фармпрепаратів

Фото з відкритих джерел

На пострадянському просторі епідемічний "хайп" використовується досить цинічно

Спалах епідемії вірусної пневмонії, викликаної коронавірусом 2019 n-CoV, стрімко поширюється. Паніка набирає обертів.

І поки в світі вивчають новий коронавірус і намагаються визначитися з механізмом лікування – на пострадянському просторі епідемічний "хайп" використовується досить цинічно.

ЗМІ Росії повідомляють, що компанія "Отісіфарм", яка виробляє "Арбідол", запустила рекламу, яка стверджує, що цей препарат "активний навіть проти коронавірусу" і що подібну кампанію почав і виробник препарату "Інгавірін".

Колишній головний санітарний лікар Росії, депутат Держдуми Геннадій Оніщенко заявив, що "Арбідол" як лікувальний препарат в Росії практично не застосовується, він вважається профілактичним. Відомостей, що він ефективний проти коронавірусу, немає". Федеральна антимонопольна служба Росії вже розслідує ці випадки недобросовісної реклами.

Тема актуальна і для України – той же Інгавірін вільно продається на території нашої держави.

У самій Україні теж проявилося бажання підзаробити на паніці. У ЗМІ з’явилися матеріали про нібито ефективність деяких препаратів. Зокрема, активно впроваджується думка про те, що для захисту від нового коронавірусу "варто використовувати Амізон". При цьому подібні тексти нерідко підписуються навіть не лікарями. Наприклад, на сайті "Главком" – Амізон нав’язливо радить політичний оглядач Кирило Сазонов.

Український Союз споживачів медичних послуг, лікарських препаратів і виробів медичного призначення стурбований спробами прямого або непрямого рекламування ліків в якості засобу проти коронавірусу 2019 n-CoV. За словами Голови Союзу Владислава Онищенка, до таких маніпулятивних публікацій потрібно ставитися з великою обережністю. Говорити про навіть теоретичну ефективність препаратів Арбідол, Амізон та Інгавірін проти 2019 nCoV – безвідповідально, тому що йдеться про абсолютно невивчений вид коронавірусу.

"Союз споживачів медичних послуг, лікарських препаратів і виробів медичного призначення звертається до виробників фармпрепаратів, а також до ЗМІ – не поширювати недостовірну інформацію. Вона небезпечна для людей. Ті, хто відреагує на рекламу, почнуть вживати препарати, які з великою часткою ймовірності виявляться неефективними, тим самим втратять час, і хвороба посилиться. Небезпека і в тому, що основний механізм дії більшості активно рекламованих препаратів, базується на потужному продукуванні внутрішнього інтерферону, тобто "роботи" з імунітетом. Ми неодноразово піднімали це питання – імунологи і інфекціоністи однозначно вважають, що втручатися в роботу імунітету людей, тим більше, коли йдеться про дітей – неприпустимо! Тому Антимонопольному комітету України слід реагувати на випадки появи таких рекламних матеріалів. А пацієнтам в епідемічний сезон – будь то грип чи коронавірус – рекомендуємо не займатися самолікуванням, а прислухатися до рекомендацій лікаря в кожному конкретному випадку", – підкреслює Владислав Онищенко.

 

Loading...