"За 15 хвилин згоріло все": Лісові пожежі залишили селян на Харківщині без даху над головою

Наслідки пожежі на Харківщині МВС України

Місцеві мешканці переконані – займання сталося через підпал

Лісові пожежі залишили мешканців села Гороб’ївка у Харківській області без домівок та майна. За різними даними, вогонь знищив від 22 до 27 будинків.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення повідомила кореспондентка Єлизавета Будас.

Місцева мешканка пані Тетяна, яка напередодні втратила через пожежу свій будинок, розповіла, що полум’я поширилося просто миттєво, і вже за 15 хвилин знищило дім ї родини та все, що було на обійсті. Окрім майна, селяни втратили і дрова, які заготували на зиму, і збіжжя для худоби, і домашню птицю, яка згоріла разом зі стайнею.

"Це загорілося від сміттєзвалища, яке від нас за півтора кілометра. З'явився дим угорі, над лісом. Це було о першій дня. Ми всі стояли на сторожі, чекали. Ми знали, що таке буде. Піднявся сильний вітер, і взяло верховину лісу і все кинуло на село. Першими загорілися сусіди, згорів сінник, почав шифер тріскатися, почали іскри летіти і все понесло на наш будинок", – зазначила пані Тетяна.

Новини за темою: Пожежі на Харківщині і Луганщині гасять із літаків, – Аваков

Жінка переконана – пожежа сталася внаслідок підпалу.

"Хтось виніс сміття, хтось підпалив його, щоб воно згоріло, і з цього все почалося, і ще завдяки тому, що вітер сильний був. У нас таке вперше. Мій чоловік прожив тут 64 роки – такого ніколи не було. Дуже швидко все вигоріло, протягом 10-15 хвилин згоріло все на світі… Пожежники приїхали – даху вже не було", – сказала жінка та додала, що протягом ночі довелося викликати пожежників ще кілька разів, і вони гасили нові осередки займання.

Нагадаємо, 2 вересня у Дворічанському районі Харківської області спалахнула масштабна пожежа хвойного лісу, що перекинулася на житловий сектор. 

Згодом внаслідок масштабної пожежі в Харківській області було повністю зруйновано населений пункт. На щастя, жертв через інцидент у регіоні немає, людей евакуювали, а кількість постраждалих з'ясовується.Loading...