live

З ексглави Держекоінспекції стягнули 36 тисяч гривень: Суд вирішив призначити нову заставу

Андрій Заїка Фото з відкритих джерел

Таке рішення прийняли, зважаючи на його систематичну неявку до суду

Вищий антикорупційний суд стягнув в дохід держави 36 тисяч гривень застави з колишнього голови Державної екологічної інспекції України Андрія Заїки і призначив нову, більшу за розміром.

Про це повідомили в САП.

Як виявилося, обвинувачений не з'являвся в суді і не повідомляв про причини неявки, після чого прокурор і звернувся до ВАКС з клопотанням про стягнення застави в дохід держави, а також покладання на колишнього посадовця нової застави у більшому розмірі.

Відомо, що суд погодився з доводами прокурора та задовольнив клопотання.

Зокрема, тепер, експосадовець має внести нову заставу в сумі 40 тис. гривень.

Як відомо, колишньому посадовцю інкриміновано вчинення злочину, передбаченого ст. 366-1 КК України.

Перебуваючи на посаді Голови Державної екологічної інспекції України (з травня 2015 року – по лютий 2017 року) та приховуючи свій дійсний майновий стан, посадовець вніс недостовірні відомості до декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави за 2015-2017 роки.

Новини за темою: На Харківщині СБУ викрила посадовців екоінспекції за фактом вимагання хабаря

Йдеться про те, що він не відобразив у декларації майна на загальну суму понад 27 млн гривень, серед яких декілька земельних ділянок в Київській області, АР Крим, дороговартісна квартира в центральній частині міста Києва, автомобіль та корпоративні права низки суб’єктів господарювання.

Крім того, обвинувачений не вказав інформацію про оренду квартири в столиці, яку він винаймав у дружини колишнього першого заступника секретаря РНБО, який на даний момент також притягується до відповідальності – в тому числі за недекларування доходів від оренди вказаної квартири.

Новини за темою: В Україні ліквідують Держекоінспекцію

Як повідомлялося раніше, правоохоронці Уманського відділу поліції оголосили про підозру посадовцю Державної екологічної інспекції, що вимагав від голови фермерського господарства кошти за надання "ідеальних документів".

Loading...