Європа втратила оптимізм на те, що наша влада закінчить конфлікт: Паламар про візит Єрмака до Німеччини

Ірина Паламар

agroportal.ua

Українська влада не змогла скористатися тим шансом, який їй було надано історією

Європа сьогодні фактично втратила оптимізм на те, що українська влада таки закінчить конфлікт на Донбасі

Про це в ефірі ток-шоу "17" на телеканалі  ZIK заявила громадська діячка, голова громадської організації "Народний союз" Ірина Паламар.

Гостя ток-шоу зауважила, що ключі від миру в Україні лежать точно не в Росії і не в Європі, а в тій стороні, якій вигідні санкції проти Російської Федерації. Окрім цього Ірина Паламар наголосила, що вона впевнена, що є всі можливості для виконання Мінських домовленостей, але основне питання – бажання української влади.   

"Я більше ніж впевнена, що у Парижі на тій зустрічі всі сторони домовилися про те, щоб врегулювати цей конфлікт. Я була на зимовій сесії ОБСЄ, я особисто спілкувалася з держсекретарем ОБСЄ, я знаю, що Європа зацікавлена ​​в тому, щоб ця війна закінчилася. Чому? Тому що Європа хоче поліпшення економічних відносин з Російською Федерацією. Оскільки вони знаходяться на одному континенті, цей конфлікт невигідний жодній стороні", – сказала Паламар.

Але українська влада, додала вона, слабка, і не хоче реалізовувати те, що сама підписала.

"На жаль, наша влада не зуміла проявити суб'єктність, характер. Вона не змогла скористатися тим шансом, який їй було надано історією. Адже в молодого президента Зеленського, президента без досвіду, повірили три світових лідери. Це сильні гравці, геостратегічні політичні фігури,  які можуть самі приймати рішення, мають право. І тому дуже сумно, що зараз цей шанс ми фактично, я боюся сказати, але мені здається, втратили", – заявила Паламар.

Новини за темою: Українці вважають пропозиції ОПЗЖ щодо досягнення миру на Донбасі найбільш конструктивними, - опитування

Гостя ток-шоу продовжила, що про це свідчить і остання поїздка Єрмака в Німеччину у рамках "нормандського формату".

"Для мене було реперною точкою той факт, коли поїхав Єрмак в Німеччину зустрічатися з Гайком Маасом, після зустрічі у них була пресконференція, і на ній Єрмаку не було задано жодного питання. Тобто виходить, що Європа втратила оптимізм на те, що наша влада таки закінчить цей конфлікт", – акцентувала Ірина Паламар.

Новини за темою: Немає впевненості у влади і бачення у ВРУ, – експерт заявив про неготовність України до нормандської зустрічі

Нагадаємо, 3 липня, керівник Офісу президента Андрій Єрмак здійснив візит до Німеччини у складі української делегації, яку очолив віцепрем'єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков.

В рамках візиту Єрмака відбулася зустріч з політичними радниками лідерів держав – учасниць "нормандського формату".

Зокрема, чиновники обговорили прогрес в роботі Тристоронньої контактної групи, стан виконання домовленостей грудневого саміту в "нормандському форматі" в Парижі та перспективи проведення наступної зустрічі лідерів держав "нормандської четвірки" в Берліні.Loading...