Новини » Події Читать эту новость на русском

Якщо буде турборежим, вибори на Донбасі відбудуться, – політолог Якубін

Олексій Якубін. Фото: 112.ua

"Дії влади щодо проведення виборів в ОРДЛО дуже повільні, але позитивна динаміка спостерігається"

Якщо Верховна Рада України покаже турборежим, вибори в ОРДЛО можливі.

Таку думку під час включення в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK висловив політолог Олексій Якубін.

Ведуча програми запитала, чи можливі, на думку експерта, вибори на непідконтрольних Україні територіях вже восени. На що Олексій Якубін відповів:

"Я думаю, що можливі, якщо буде турбо-турбо режим. Я питав у Давида Арахамії щодо того, якщо ми уявимо собі, що Тристороння контактна група, яка у нас тепер в підвищеному статусі, тому що там є і урядовці, і депутати, вона розробить законодавчі акти, які будуть потрібні, зокрема, щодо формули Штайнмаєра, щодо амністії, виборів і особливого статусу, чи буде готова Верховна Рада у швидкому режимі це прийняти? Він сказав, що нібито буде. Що якщо буде така політична вказівка від президент України, то Верховна Рада, однопартійна більшість, готова за ці речі проголосувати. Але поки що немає цих законодавчих актів", – зауважив політолог.

Новини за темою: Медведчук: Влада не зможе провести вибори на Донбасі разом із місцевими виборами по всій країні

Водночас він додав, що дії влади щодо проведення виборів в ОРДЛО дуже повільні, але певна позитивна динаміка у питанні Донбасу цього року спостерігалася.

"І я вважаю, що навіть сам факт підвищення статусу Мінської контактної групи все ж таки може свідчити про те, що, хоч і повільно, але тут влада, в принципі, здійснює ті кроки, які вона і мала би здійснювати", – прокоментував Олексій Якубін.

Новини за темою: Леонід Кравчук назвав, за яких умов можуть відбутися вибори на території ОРДЛО

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський заявив, що позиція української влади щодо місцевих виборів в окремих районах Донецької і Луганської областей (ОРДЛО) полягає в тому, що вони можуть проходити тільки за українським законодавством.

Loading...