Новини » Події Читать эту новость на русском

Вибори мера у Чернівцях: "ОПОРА" зафіксувала перші порушення

У Чернівцях задокументували перші порушення на виборах ГО "Опора"

На кількох дільницях недостатньо скриньок та кабінок для голосування

У неділю, 29 листопада, у Чернівцях проходить другий тур виборів міського голови Чернівців. Перші порушення організації проведення голосування та роботи виборчої комісії зафіксувала громадська мережа "ОПОРА".  

Зокрема, станом на 9 ранку на виборчій дільниці № 730470 члени дільничної виборчої комісії заповнили протокол підрахунку голосів та вписали туди прізвища та підписи членів ДВК. У зв'язку з цим спостерігачі викликали поліцію. 

"Відповідно до ч. 1 ст. 251 Виборчого кодексу дільнична виборча комісія на своєму засіданні складає протокол про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці. Варто зазначити, що проведення голосування виборців не є засіданням дільничної виборчої комісії (ч. 1 ст. 36 ВКУ)", - зазначили в "ОПОРІ". 

Таким чином, за підписання протоколу до остаточного його заповнення членам виборчої комісії загрожує позбавленням волі на строк від двох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк п’ять років.

Новини за темою: ЦВК змінила склад Чернівецької ТВК через відсутність результатів виборів

Крім того, у Чернівцях на 16 дільницях виявили недостатню кількість урн та кабінок для голосування. Також на частині дільниць немає пандусів, чим обмежуються права людей з інвалідністю.

Нагадаємо, напередодні у Центральній виборчій комісії повідомили, що проведення голосування у другому турі виборів міського голови в Чернівцях під загрозою зриву через припинення повноважень членів дільничних виборчих комісій. 

Loading...