Влада робить все що завгодно, лиш би не дати самоврядування українцям, – Савченко про вибори на Донбасі

Надія Савченко Скріншот відео

Влада позбавляє народ конституційного права на вибори

Відмовившись від виборів на Донбасі, влада позбавляє людей конституційного права на місцеве самоврядування.

Про це в ефірі ток-шоу "19" на телеканалі  ZIK заявила народний депутат України VIII скликання Надія Савченко.  

Надія Савченко зауважила, що не розуміє позиції чинної влади щодо відмови від виборів в обласні ради Донецької та Луганської областей, які розташовані на підконтрольній Україні території, адже вибори президента і парламентські там проводилися, і ніхто не згадував про можливі обстріли.   

"Давайте згадаємо президентські вибори і вибори у Верховну Раду. Вони не боялися, що стріляти будуть. Найголовніше було зібрати голоси,  пропхати ще пару депутатів по округах, навіть, які були не повні, але це треба було зробити. Чомусь тоді це нікого не зупинило", – зауважила Савченко.

А зараз влада, продовжила екснардепка, відмовляється від виборів на Донбасі, позбавляючи людей конституційного права на місцеве самоврядування.   

"Що стосується самоврядування, то тут, виявляється, не можна довіряти людям голосування, бо там стріляють. Смішно! Дійсно, військово-цивільні адміністрації зосереджені в руках чиновників і вони не хочуть їх здавати. В Луганську зробили уже навіть дві ВЦА. Тобто роблять все що завгодно, щоб тільки не дати можливості самоврядування українцям. Це дуже погано", – підкреслила Савченко.

Щодо виборів на непідконтрольній території, то, за словами гості ток-шоу, справді немає домовленостей і стабільності щоб їх провести. Але відмова від проведення виборів на підконтрольних територіях – це дискримінація громадян України.

Новини за темою: "Опозиційна платформа - За життя": Відмова влади проводити вибори до облради Донецької та Луганської обл. – це дискримінація громадян і пряме порушення Конституції

Нагадаємо, народний депутат від "Опозиційної платформи – За життя" Ренат Кузьмін заявив, що викресливши населення Донбасу і Криму зі списків виборців, влада має чисельну перевагу. За його словами, саме через цю причину ні колишній президент Петро Порошенко, ні нинішній голова держави Володимир Зеленський не збираються долучати до виборів Донбас, бо вони втратять владу, якщо ці території будуть голосувати.

Також раніше повідомляли, що Верховна Рада України підтримала постанову №3809, призначивши місцеві вибори на 25 жовтня 2020 року. За відповідний документ проголосували 326 народних обранців. 

Згідно з прийнятою постановою, місцеві вибори 25 жовтня не відбудуться в окупованому Росією Криму і непідконтрольних уряду районах Донецької та Луганської областей. Їх призначать окремим законом після припинення російської агресії та виведення незаконних збройних формувань.

Loading...