Новини » Події Читать эту новость на русском

Військовий експерт назвав дві найімовірніші версії падіння Ан-26 біля Чугуєва

Юрій Дудкін, військовий та політичний експерт. Фото warfiles.ru

Мати одного із офіцерів зізналася, що раніше в Ан-26 уже відмовляв двигун у повітрі

Є дві найбільш прийнятні версії щодо падання літака на Харківщині: технічно жахливий стан військового судна та посадова недбалість.

Про це під час включення в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK заявив військовий та політичний експерт Юрій Дудкін.

"Для мене більш прийнятні дві версії. Це дійсно технічно жахливий стан цього літака, який, до речі, був єдиний у цьому університеті, і експлуатувався як велосипед. Тільки падіння з велосипеда – це всього лише забої, а тут ми втратили 26 молодих хлопців. Так от цей літак використовувався, ще раз кажу, просто нещадним чином", – наголосив експерт й додав, що у день катастрофи літак здійнявся у небо 5 разів, що для літака з 43-річним стажем неприпустимо.

Ще одна причина, яка могла призвести до падіння військового літака, за словами Юрія Дудкіна, – службова недбалість.

"Хто пише ось такі ось розпорядження на використання такої мізерії? Це просто безвідповідальне ставлення. Наші командири і високі начальники в Міністерстві оборони і ВПС не думають ні про що, як зберегти життя молодих хлопців. Тому друга версія, про яку я хотів сказати, це дійсно та, що тут присутня не просто недбалість, а посадові злочини. Якщо все відслідковувати, всі технічні журнали, як проходив технічний огляд літака, які ставилися підписи, в якому стані перебував цей літак, а це все повинно бути записано в цьому журналі!" – акцентував Дудкін.

Окрім цього він додав, що предметом для розслідування правоохоронців має стати і заява матері одного із офіцерів, яка неодноразово зізнавалася журналістам, що і раніше на цьому літаку були відмови двигунів у повітрі.

Новини за темою: З’явилося відео останніх секунд польоту і падіння Ан-26 під Харковом

Нагадаємо, ввечері 25 вересня поблизу міста Чугуїв у Харківській області розбився військовий літак Ан-26, на борту якого перебували курсанти Харківського національного університету Повітряних сил.

У результаті авіакатастрофи загинули 26 осіб, серед яких курсанти та представники офіцерського складу. Один курсант-третьокурсник вижив, а нещодавно вийшов із шокового стану. Незабаром його можуть виписати із госпіталю.

За даними Міноборони, причиною падіння військового літака Ан-26 могло стати те, що він зачепився крилом за землю.

Loading...