Венедіктова сама була кандидатом до Верховного суду: Портнов заявив про конфлікт інтересів у справі Порошенка

Андрій Портнов. Фото: korrespondent.net

Те, що зареєстровано по Верховному суду – це пас самому Порошенку

Генеральний прокурор України Ірина Венедіктова була кандидатом на пост судді Верховного суду, брала участь у конкурсі, не добрала потрібну кількість балів, програла цей конкурс і у зв’язку із програшем не була призначена указом Порошенка. І ось сьогодні вона вносить кримінальне провадження проти Порошенка щодо саме цих указів. Це прямий конфлікт інтересів.

Про це під час включення в ефірі ток-шоу "19" на телеканалі ZIK заявив юрист Андрій Портнов.

Портнов переконаний, що внесення Генеральним прокурором Іриною Венедіктовою відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо можливих неправомірних дій колишнього президента України Петра Порошенка при призначенні суддів Верховного суду України – це справжній "юридичний треш" і дискредитація кримінальних справ щодо Порошенка.

Також Портнов вважає, що Венедіктова, зробивши такий вчинок, вирішила "пропіаритися" на цій темі.  

"От якби вони повідомили про те, що вони підозру Порошенкові вручили, що уже дали хід обранню йому запобіжного заходу, або відправили до суду обвинувальний акт, от це було б новиною. А що таке реєстрація? Таких реєстрацій тільки по моїх справах, де я є заявником, зареєстровано 14. Але по них слідчі дії проводяться, обшуки відбувалися, вилучення документів було, арешт майна відбувався. А те, що зареєстровано по Верховному Суду – це пас самому Порошенку", – заявив юрист.

Новини за темою: Шарій: Внесення Венедіктовою відомостей до ЄРДР щодо Порошенка – це ні про що

Портнов переконаний, що ця справа точно нічим не закінчиться, адже тут є очевидний конфлікт інтересів.

"Венедіктова не повинна була починати з цієї справи, адже мова йде про те, що Порошенко своїми указами призначив суддів Верховного суду. Це його  конституційне повноваження. А Ірина Венедіктова, будучи кандидатом на пост судді Верховного суду, саме в цьому конкурсі прийняла участь, але не добрала потрібну кількість балів, програла цей конкурс і у зв’язку із програшем не була  призначена указом Порошенка. І ось сьогодні вона вносить кримінальне провадження проти Порошенка щодо саме цих указів. Це прямий конфлікт інтересів, який дає підстави Порошенкові і його злочинній спільноті говорити, що це конфлікт інтересів, що це політичні переслідування. Він отримує такі інформаційні інструменти в руки, яких раніше у нього не було", – прокоментував Андрій Портнов.

Як повідомляли, Генеральний прокурор Ірина Венедіктова внесла відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо можливих неправомірних дій колишнього президента України Петра Порошенка при призначенні суддів Верховного суду України.

Нагадаємо, раніше Ірина Венедіктова заявила, що призначення  на посаду генерального прокурора не мало додаткової умови у вигляді "посадки" п’ятого президента України Петра Порошенка

 

Loading...