live

Вбивство Гандзюк: Суд Болгарії дозволив екстрадицію Левіна в Україну

Олексій Левін

Фото з відкритих джерел

Адвокат Левіна має право на оскарження рішення

Болгарський суд у місті Бургас прийняв рішення про екстрадицію в Україну раніше затриманого Олексія Левіна, якого запідозрили у причетності до вбивства активістки Катерини Гандзюк. Про це повідомляє болгарське видання Флагман.
 
Однак, за словами місцевого прокурора Георгія Чінева, захист Левіна може оскаржити це рішення.

"Якщо він подасть апеляцію, апеляційний суд розгляне справу протягом 7 днів. Водночас, щоб забезпечити фактичну передачу особи, суд також ухвалив рішення про його арешт", — пояснив Чінев.
 
Так, згідно з рішенням Бургаського районного суду, наразі нема причин чи доказів на підтвердження того, що ця особа в Україні буде піддана насильству, катуванню чи жорстокому, нелюдському поводженню, або що її права, пов’язані з кримінальним переслідуванням відповідно до вимог міжнародного права, не гарантуються.
 
Водночас, за інформацією hromadske, захисник Олексія Левіна Михайло Величко заявив, що не ще вирішив питання щодо апеляції.
 
"Остаточне рішення щодо апеляції ще не ухвалили. Завтра я буду мати можливість поспілкуватися з клієнтом і ми вирішимо це питання. Наразі я тримаю контакт із болгарськими адвокатами, які захищали його у суді. У разі, якщо ми відмовимося від апеляції, в найближчі дні його доставлять до України, і в Шевченківському суді Києва обиратимуть запобіжний захід", — зазначив Величко.
 
Крім цього, адвокат наголосив, що його підзахисний своєї провини не визнає.
 
"Мій клієнт не визнавав і не визнає своєї провини, він вважає, що він непричетний до злочину проти Катерини Гандзюк. Більше питань ви зможете поставити вже йому особисто", — додав захисник.
 
Нагадаємо, раніше у Офісі генпрокурора України передали правоохоронцям Болгарії документи на екстрадицію підозрюваного у причетності до нападу на Катерину Гандзюк Олексія Москаленка (Левіна), арештованого на 40 діб.
 
Після чого президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з прем’єр-міністром Республіки Болгарія Бойком Борисовим та подякував за затримання Олексія Левіна,  висловивши сподівання на якнайшвидше вирішення питання його екстрадиції в Україну.
Loading...