В Якутії знайшли повністю збереженого печерного ведмедя, який жив 40 тисяч років тому

Печерний ведмідь Фото з відкритих джерел

Цей вид був поширений в Євразії і вимер близько 15 тисяч років тому

У Якутії (Сибір) оленярі на острові Великий Ляховський знайшли ідеально збереженого печерного ведмедя (Ursus spelaeus), який жив за часів льодовикового період і помер близько 39,5 тисячі років тому. Про це повідомляє Північно-східний Федеральний університет Якутська, якому передали ведмедя.

Завдяки вічній мерзлоті у ведмедя збереглися зуби, шерсть, ніс і всі внутрішні органи. Раніше вчені знаходили лише кістки цього виду. В університеті кажуть, що це безцінна знахідка, оскільки вона стала першою і єдиною за весь час досліджень.

"Ця знахідка має велике значення для всього світу", — заявили в університеті.

Вчені проведуть радіовуглецевий аналіз, щоб визначити точний вік ведмедя, а також низку аналізів, в тому числі ДНК і внутрішніх органів. Це допоможе вивчити спосіб життя цього виду та його навколишнє середовище.

Новини за темою: У Чорному морі біля узбережжя Криму знайшли затоплений під час Другої світової війни теплохід

Раніше повідомлялося, що учасники фінського об'єднання любителів дайвінгу та історії Badewanne, які шукають затонулі у Балтійському морі бойові кораблі двох світових воєн, 16 липня зробили чергове занурення в горловині Фінської затоки, в місці, де ехолот показав на дні якесь невеличке судно побачили практично цілий голландський флот.

Loading...