Новини » Події Читать эту новость на русском

В Умані знову виник конфлікт між хасидами та місцевими жителями через будівництво синагоги

Уманці заперечують наявність релігійного підґрунтя в конфлікті

Конфлікт в Умані hromadske

В Умані продовжується конфлікт між місцевими жителями та хасидами через будівництво синагоги. Про це повідомляє "Громадське".

Зазначається, що уманці заблокували під'їзд до вигрібної ями синагоги вантажівкою з дровами та не пропускають асенізаторську машину, яку замовили хасиди. "Місцеві заявляють, що синагогу побудували з порушенням будівельних норм, через неї у помешканнях поряд потріскалися стіни. Також, за їхніми словами, під час будівництва захопили частину їхньої території", – йдеться в повідомленні.

Водночас мешканці скаржаться на неогороджений трансформатор, на який хасиди нібито ллють воду, а це може загрожувати дітям. За словами уманців, їхня ціль полягає в тому, щоб паломники не жили там, бо синагога небезпечна, а конфлікт на релігійній основі заперечують.

Відомо, що в синагозі проживають приблизно 100 паломників. Вони заявляють, що будівля законна, а уманці штучно нагнітають конфлікт.

Новини за темою: В Умані власник кафе відмовився пускати хасидів у заклад

Нагадаємо, наприкінці серпня в Умані правоохоронці відкрили провадження через сутичку українців з іноземцями, які приїхали святкувати Рош га-Шана. Тоді група українців перешкоджала хасидам потрапити на територію домоволодіння, мотивуючи це можливістю розповсюдження коронавірусу та, на їхню думку, незаконним будівництвом.

Loading...