В Україні заблокували тіньовий імпорт текстильної продукції на сотні мільйонів гривень

За попередніми оцінками, злочинці завдали збитків на 140 мільйонів гривень

У трьох областях України викрили злочинне угруповання, яке займалося незаконним імпортом текстильної продукції на сотні мільйонів гривень. Про це повідомляє пресцентр СБУ.

Зазначається, що керівництво одного із металургійних заводів організувало оборудку із штучного створення податкового кредиту, який після відшкодування державою переводили в готівку через фіктивні фірми. Разом з тим посадовці у податкових системах протиправно змінювали номенклатуру продукції, проводячи так звану скрутку товару.

У результаті металургійний завод "на папері" виготовляв текстильну продукцію, яку нібито реалізовував низці комерційних структур. Насправді ділки ввозили текстиль контрабандою та реалізовували в Україні за готівку, в тому числі на відомому одеському ринку.

Повідомляється, що під час затримання ділки чинили активний супротив правоохоронцям: блокували проїзди автотранспортом, провокували на застосування сили, бойових та спеціальних засобів.

У ході обшуків вилучено оригінали документації, чорнові записи, комп’ютерну техніку та інші докази, які підтверджують протиправну діяльність фігурантів.

За попередніми оцінками, збитки держави від цієї схеми становлять майже 140 мільйонів гривень. Досудове слідство продовжується.

Новини за темою: У Києві на нелегальному переправленні іноземців до ЄС викрили ректора одного із приватних закладів вищої освіти

Як повідомлялося раніше, в Україні викрили схему незаконного імпорту зенітно-ракетних комплексів С-125. Завезені комплекси не потрапляли до українського війська, а перебували на території однієї з логістичних баз підприємства у Київській області.Loading...