В Україні за 10 місяців карантину не визначено методології забору тестів на COVID-19, – уповноважений президента

Телеканал ZIK

Такої інформації для пересічних громадян просто не існує

Міністерство охорони здоров’я має надати чіткі методологічні рекомендації до дій пересічних громадян і лабораторій щодо забору тестів на COVID-19.

Про це в ефірі ток-шоу "15" на телеканалі ZIK заявила уповноважений президента з питань волонтерської діяльності Наталія Пушкарьова.

Коментуючи величезні черги українців біля лабораторій, які проводять тести на коронавірусну інфекцію, Наталія Пушкарьова зауважила:

"МОЗ має надати чіткі методологічні рекомендації до дій пересічних громадян і лабораторій щодо забору тестів. Адже немає методології забору тестів, навіть на сьогоднішній день. А пройшло вже, я перепрошую, 10-й місяць, ми просто з лютого спільно з волонтерами знаходимося на цій передовій. Нам вже дійсно дуже набридає. Ми бачимо, що інформація, яка надасть можливість зберегти якраз порозуміння, що робити людині, яка не має медичного фаху, її просто не існує", – сказала експерт.

Разом з тим вона зазначила, що ті наказові бази, які розробляє Міністерство охорони здоров'я, призначені лише для фахівців.

Окрім цього, на думку Пушкарьової, для того, аби зменшити навантаження на лабораторії, в Україні необхідно ввести 14-денний карантин для великих колективів.

Новини за темою: Степанов повідомив приблизну вартість вакцини проти коронавірусу

Також вона зауважила, що заява МОЗу про збільшення кількості тестувань на COVID-19 в Україні до 75 тисяч виглядає майже нереальною, адже лабораторій, обладнання і фахівців просто недостатньо на сьогодні.

"Я не знаю, що думає Міністерство охорони здоров'я, якщо у жовтні у нас досі немає забезпечення ні по засобах індивідуального захисту, ми маємо проблеми навіть з тими ж пробірками", – прокоментувала гостя ток-шоу.

Як повідомляли раніше, за останню добу, 14 жовтня, в Україні зафіксовано 5062 випадки зараження коронавірусом, 951 пацієнт одужав, а 71 особа померла.

Найбільш зараженими регіонами залишаються Київ – 28 957 випадків, Харківська область – 26 913 та Львівська область – 23 806.

Додамо, раніше у Всесвітній організації охорони здоров'я заявили, що понад 180 країн світу, у яких мешкає приблизно 99% населення планети, долучились до програми COVAX, за допомогою якої вони повинні отримати вакцину від COVID-19, коли така з'явиться.

За словами головного державного санітарного лікаря Віктора Ляшка, в результаті долучення до програми COVAX в рамках механізму імунопрофілактики вакцина буде надана 20% населення, таким чином Україна отримає ліки для 8 млн громадян

 

Loading...