live
Новини » Події Читать эту новость на русском

В Україні викрили схему з продажу медичних масок за кордон

Медичні маски

Фото з відкритих джерел

Українські підприємства продали Китаю понад 300 тисяч масок за ціною нижче ринкової

Офіс Генерального прокурора спільно з Державною фіскальною службою викрили схему з мінімізації податкових зобов’язань при продажі медичних масок підприємству в Китаї. Про це повідомляє пресслужба ОГП

Як з'ясувалося, посадові особи декількох компаній в Україні, використовуючи реквізити підприємця, упродовж лютого-березня 2020 року продали громадянину Китайської Народної Республіки понад 300 тисяч респіраторів за ціною нижче ринкової.

Згодом цей громадянин КНР під час проходження спрощеного митного контролю товарів, які не підлягають письмовому декларуванню, вивіз медичні маски до Іспанії. За даними слідчих, ухилення від сплати податку могло скласти понад 15 мільйонів гривень.

У зв'язку з цим було розпочато кримінальне провадження за частиною 3 статті 212 КК України (ухилення від сплати податків) та проведено санкціоновані обшуки.

До слова, під час обшуків було вилучено первинні фінансово-господарські документи, які підтверджують купівлю та подальший продаж медичних масок.

Нагадаємо, раніше прокуратура Києва відкрила провадження за фактом можливої причетності столичних митників до незаконного експорту медичних масок в Іспанію

Loading...