В Україні викрили схему незаконного імпорту зенітно-ракетних комплексів С-125

СБУ викрила схему незаконного ввезення в Україну комплексів С-125 СБУ

Завезені комплекси не потрапили до українського війська, а перебували на території однієї з логістичних баз підприємства у Київській області

В Україні викрили схему незаконного ввезення до країни трьох зенітно-ракетних комплексів радянського виробництва на понад 110 мільйонів гривень. Про це повідомляє пресслужба СБУ. 

Як з'ясувалося, організаторами протиправної схеми імпорту озброєння стали представники вітчизняного комерційного підприємства у сфері оборонної промисловості. За даними слідства, фігуранти незаконно застосували преференцію нібито ввезення продукції для Збройних Сил України. При цьому вони не сплачували обов’язкові платежі до держбюджету. 

Для цього вони внесли недостовірні відомості до митної декларації під час оформлення товару. Після чого, для незаконного його переправлення через кордон ділки використовували реквізити фіктивної компанії, зареєстрованої в одній з країн Європи.

Новини за темою: Правоохоронці затримали членів ОЗУ, які займалися шахрайством на території ЄС та збутом контрабанди в Україні

"Ці зенітно-ракетні комплекси до українського війська не потрапили. Фігуранти складували їх на території однієї з логістичних баз підприємства у Київській області. Частину незаконно ввезеного озброєння було реекспортовано за кордон", - додали в СБУ.

У результаті оборудка з митним оформленням завдала збитків держбюджету на понад 20 мільйонів гривень.

Наразі було відкрито кримінальне провадження за частиною 2 статті 201 (контрабанда) і частиною 3 статті 212 (ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів) Кримінального кодексу України. Розслідування триває. 

Нагадаємо, раніше у Харківській області контррозвідники Служби безпеки України попередили незаконне вивезення з України до Європи запасних частин до військових літаків. Loading...