В Україні викрили групу осіб, які агітували за "Запорізьку народну республіку"

СБУ припинила діяльність агітаторів СБУ

Чоловіки поширювали в місті матеріали із закликами до повалення конституційного ладу та створення фейкової "ЗНР"

У Запоріжжі викрили групу осіб, які закликали громадян до повалення конституційного ладу та створення фейкової "Запорізької народної республіки". Про це повідомляє пресслужба СБУ. 

За даними слідства, агітатори належали до осіб, які виступають за відділення південно-східних регіонів від України для створення на їхній території організацій за зразком "Л/ДНР". Вперше вони намагалися захопити владу в Запоріжжі навесні 2014 року, однак спроба виявилася невдалою. Після чого чоловіки виїхали на непідконтрольну уряду територію Луганської області. 

Як зазначається, спочатку вони допомагали членам НЗФ облаштовувати блокпости та барикади навколо захоплених адміністративних будівель, пізніше почали співпрацювати з представниками так званого "силового блоку Л/ДНР".

Також в СБУ зазначили, що, за задумом кураторів, учасники групи мали повернутися в Запоріжжя і чекати подальших вказівок. Зокрема, їхньою метою було здійснення підривної діяльності та нагнітання суспільних настроїв на мирній території України.

Для цього затримані розповсюджували в Запоріжжі матеріали із закликами до повалення конституційного ладу та створення фейкової "Запорізької народної республіки".

Згодом правоохоронці викрили агітаторів та провели обшуки за місцем проживання. Під час слідчих дій було вилучено комп’ютерну техніку, мобільні телефони, медалі та нагрудні знаки так званих "Л/ДНР" і РФ, а також амуніцію та комуністичну символіку.

Новини за темою: На Донбасі викрили ексміліціонера, який став агентом "ЛНР"

У зв'язку з цим було розпочато провадження за частиною 2 статті 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) та частиною 1 статті 436-1 (поширення комуністичної символіки та пропаганда комуністичного режиму) Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, нещодавно у зоні проведення Операції об'єднаних сил спіймали агента ФСБ Росії, який намагався вчинити терористичний акт у Луганській області. Loading...