В Україні за держзраду і замах на теракт судитимуть генерал-майора СБУ

Імовірно, чоловік передавав російським спецслужбам секретну інформацію

Затримання генерал-майора, якого підозрюють у держзраді Офіс генерального прокурора

В Україні за держзраду і замах на теракт судитимуть генерал-майора СБУ. Про це повідомила пресслужба Офісу генпрокурора.

Зазначається, що, за даними слідства, військовослужбовець збирав на території України інформацію, яка становить державну таємницю, та передавав її російським спецслужбам. Крім того, він підшуковував людей серед колишніх військовослужбовців СБУ для вчинення теракту.

Зокрема, злочин планувався з метою залякування населення шляхом убивства майора ЗС Чеченської Республіки Ічкерія. Він із лютого 2015 року очолював Міжнародний миротворчий батальйон імені Джохара Дудаєва під час конфлікту на Донбасі.

Наразі відомо, що правоохоронці відкрили кримінальне провадження за статтями про державну зраду, замах на злочин, співучасть у злочині та створення терористичної групи. Якщо вину генерал-майора буде доведено, йому загрожує позбавлення волі на строк від 12 до 15 років.

У пресслужбі СБУ зазначили, що фігурантом цієї справи є колишній співробітник СБУ, генерал-майор Валерій Шайтанов. У квітні 2020 року його викрили на співпраці з російськими спецслужбами.

Новини за темою: Інформація в цукерках: Правоохоронці викрили співробітника СБУ та ексвійськовослужбовця на держзраді

Раніше повідомлялося, що Служба безпеки України з початку року розпочала 52 кримінальні провадження за державну зраду. Ще 27 проваджень відкрито стосовно створення терористичної групи чи організації та по 2 – за диверсії, шпигунство і теракти.

Loading...