В Одесі назвали терміни підняття затонулого танкера Delfi

Власник судна повинен підняти судно до 31 березня

"Думская"

Одеська обласна державна адміністрація встановила граничний термін підняття затонулого танкеру Delfi з пляжу "Дельфін". Про це повідомляє у Facebook пресслужба Одеської ОДА. 

Згідно з повідомленням,  капітанія Одеського порту вийшла на зв'язок із судновласником та встановила для нього граничний термін підняття судна - 31 березня.

За словами першого заступника керівника ОДА В'ячеслава Овечкіна, у разі, якщо власник судна не почне роботи, Адміністрація морських портів України розпочне примусову евакуацію. Наразі існує два варіанти: відбуксирувати танкер чи розрізати його на частини. Перший варіант більш швидкий, безпечний та екологічний.

У капітанії порту заявили, що під час буксирування термін евакуації становитиме 45 днів, а у разі розрізання на частини - до 120 днів.

В адміністрації уточнили, що їхнім пріоритетом є прибрати судно до початку туристичного сезону. "У понеділок ми чекатимемо на припис від екоінспекції, який дозволить у разі необхідності примусово прибрати судно. Також ми наполегливо рекомендуємо прибрати танкер буксиром та встигнути до початку сезону", - додав заступник голови ОДА Денис Ванаш.

Наразі відповідний Науково-дослідний інститут розробляє план дій по ліквідації судна з пляжу Одеси.

Нагадаємо, танкер Delfi під прапором Молдови сів на мілину недалеко від Одеси 22 листопада 2019 року. Тоді капітан судна відмовлявся подати сигнал SOS і евакуюватися без дозволу судновласника.

У січні 2020 року Державна служба морського та річкового транспорту України завершила розслідування за фактом аварії танкера-бункерувальника Delfi біля узбережжя Одеси і заявила, що основними причинами аварії стали порушення з сторони судновласника і капітана судна, неготовність екіпажу діяти в складних погодних умовах та обмежена кількість на судні палива.

Loading...