live

В Одесі біля затонулого танкера Delfi виявили забруднення води

За попередніми даними, показники у взятих зразках перевищують норму в 15 разів

Танкер "Делфі" біля берегів Одеси 

EPA-EFE

Поблизу затонулого танкері Delfi, що сів на мілину біля берегів Одеси, зафіксували забруднення води і повітря – попередньо показники перевищено в 15 разів. Про це заявив в.о. начальника Державної екологічної інспекції в Одеській області Артем Заярний, повідомляє "Радіо Свобода"

Згідно з повідомленням, забруднення виявили вночі працівники муніципальної рятувальної служби, які цілодобово чергують на місці аварії. Згодом на місце прибула муніципальна екологічна лабораторія і взяла проби води і повітря, точні результати будуть відомі впродовж тижня.

"Простіше за все судно розпиляти і локалізувати, але ми категорично проти. Тому що подібні дії призведуть до розливу олії, до розливу нафтопродуктів та погіршать ситуацію. Ми можемо переконувати власника, переконувати Адміністрацію морських портів України, щоб судно прибрали на територію порту – або краном, або буксирами", – заявив Заярний.

Через забруднення поблизу судна на пляжі було проведено оперативну нараду.  Забруднення на воді прибрали за допомогою абсорбуючого порошку спеціалісти Адміністрації морських портів України.

Новини за темою: В Одесі затримали озброєного чоловіка, який намагався потрапити на затонулий танкер Delfi

За словами депутата міської ради Олександра Іваницького, міська влада буде через суд вимагати від власника прибрати судно.

Він також припустив, що в суд на АМПУ за бездіяльність буде подавати екологічна інспекція. Ще взимку адміністрація морських портів отримала припис від екологів, щоб вони прибрали свою акваторію.

Однак Заярний пояснив, що це поки неможливо, оскільки припис був виданий іншою екоінспекцією, яка вже ліквідована - Державна екологічна інспекція Кримсько-Чорноморського округу. Відомство Заярного є її правонаступником, але процес передачі справ ще не завершили.

Нагадаємо, танкер Delfi під прапором Молдови сів на мілину недалеко від Одеси 22 листопада 2019 року. Тоді капітан судна відмовлявся подати сигнал SOS і евакуюватися без дозволу судновласника.

У січні 2020 року Державна служба морського та річкового транспорту України завершила розслідування за фактом аварії танкера-бункерувальника Delfi біля узбережжя Одеси і заявила, що основними причинами аварії стали порушення з боку судновласника та капітана судна, неготовність екіпажу діяти в складних погодних умовах і обмежена кількість на судні палива.

У лютому цього року капітану танкера Delfi повідомили про підозру. Його звинуватили в порушенні правил безпеки руху та експлуатації водного транспорту.

Loading...