В анексованому Криму російські силовики прийшли з обшуками до кримських татар

Шукали речі, пов'язані із загоном Номана Челебіджихана

Обшук російськими силовиками в селі Курське Білогорського району Кримська солідарність

В анексованому Криму російські силовики провели обшук в будинку кримських татар у Білогірському районі. Про це заявив громадський захисник Сеіт-Осман Караль, повідомляє "Кримська солідарність". 

Згідно з повідомленням, обшук пройшов у будинку 65-річної Шейде Асанової, яка проживає у селі Курське Білогірського району. Обшук проводили за постановою Київського районного суду від 3 березня 2020 року

"Приїхали в районі 8-ї години ранку. Шейде Асанова живе одна, візит силовиків був для неї несподіванкою. Встигла повідомити по телефону дочку і зятя. Моментально зібралися односельці та родичі, тому що ми всі живемо вже багато років в такій атмосфері, коли ось так в будинок постукати силовики можуть до кожного", - розповів захисник.

Новини за темою: Спецслужби РФ заявили про затримання українського військового в Криму

За словами самої Шейде Асанової, спецслужбовці шукали документи або предмети, пов'язані з кримінальною справою щодо її сина - Рустема Асанова, який з 2016 року проживає в Україні. Однак за підсумками обшуку жодних речей, що мали б значення для слідства, не знайшли.

Новини за темою: В цьому році Україна планує затвердити стратегію деокупації Криму, - представник президента

"Я думала, що трапилося щось із моєю літньою мамою. Відразу відчинила двері. Зброя, символіка загону Номана Челебіджихана є? Я їм сказала: "Дивіться, будь ласка. У мене нічого немає". Оглянули будинок і написали, що під час обшуку нічого не виявлено, і пішли. Від свідчень я відмовилася", - розповіла Шейде Асанова в коментарі.

Як зазначається, із 2016 року ведеться дискусія про створення в системі правоохоронних органів України батальйону на честь відомого кримськотатарського національного політика та громадського діяча Номана Челебіджихана. Хоча офіційно батальйон так і не був створений, російські спецслужби переслідують кримчан за нібито участь в цій організації.

Новини за темою: Україна в ООН закликала РФ взяти відповідальність за дітей-сиріт у Криму

Нагадаємо, раніше стало відомо, що фігурантів алуштинської "справи Хізб ут-Тахрір" етапували з анексованого Криму до СІЗО-1 у Ростові-на-Дону. 

Loading...