Україна звернулась до Міжнародного суду в Гаазі через страти українських військових на Донбасі

Гюндуз Мамедов Фото з відкритих джерел

Крім цього, Україна готує до передачі МКС ще один пакет доказів проти РФ

Україна направила в Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду в Гаазі інформацію про позасудові страти українських військовослужбовців, які відбулися під час боїв за Іловайськ та Дебальцеве у 2014-2015 роках. Про це повідомив заступник генерального прокурора України Гюндуз Мамедов в інтерв'ю "Радіо Свобода". 

"Останнє з повідомлень по Донбасу стосувалося страт військовослужбовців в ході боїв за Іловайськ та Дебальцеве. Також у ньому висвітлювалася практика ведення Росією бойових дій "чужими руками", тобто залучення нею до конфлікту підконтрольних незаконних збройних формувань", - заявив Мамедов. 

За його словами, найближчим часом Україна також планує передати до Офісу прокурора МКС ще один пакет зібраних доказів про вчинення російськими військовими воєнних злочинів. Гюндуз Мамедов наголосив, що нові факти стосуватимуться порушень російським військовим керівництвом домовленостей стосовно "зеленого коридору" для відходу українських сил під Іловайськом.

Новини за темою: Майже 4 тисячі постраждалих: У Гаагу передали скаргу на РФ щодо порушень права власності у Криму

"На основі інформації, що подається українськими органами прокуратури спільно з правозахисними організаціями, Офіс прокурора МКС здійснює попереднє вивчення ситуації в Україні", - наголосив він. 

До слова, загалом Україна направила до Міжнародного кримінального суду в Гаазі 15 повідомлень. Зокрема, 7 з них стосувалися Донбасу, а 8 - порушень в Криму. 

Нагадаємо, 13 вересня в анексованому Криму проходять так звані "місцеві вибори". У зв'язку з цим МЗС України висловило протест та засудило незаконне голосування. Крім цього, українське відомство закликало світову спільноту не визнавати результати голосування та ввести нові санкції проти РФ. 

Loading...