Новини » Події Читать эту новость на русском

Україна повідомила МАГАТЕ про загрозу ядерного забруднення на Донбасі, – Резніков

Олексій Резніков Фото з відкритих джерел

За словами віцепрем'єра, Донбас перебуває на межі екологічної катастрофи

Віцепрем'єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков заявив, що Донбас знаходиться на межі екологічної катастрофи через радіаційне забруднення, тому Україна звернулася до Міжнародного агентства з атомної енергії щодо проведення моніторингової місії. Про це він повідомив на спеціальному Київському безпековому форумі, повідомляється пресслужба форуму.

"Донбас перебуває на межі екологічної катастрофи. Не лише через забруднення повітря, ґрунту, розриви боєприпасів і замінування — там і ядерне забруднення. Мало хто знає, але в 1979 році на території шахти "Юнком", що зараз знаходиться на окупованих територіях, радянська влада здійснила ядерний вибух: 0,3 кілотонни у тротиловому еквіваленті. Після того капсулу залишили в шахті, але постійно відкачували воду, щоб запобігти потраплянню радіації у ґрунт і воду. Два роки тому окупаційна влада припинила відкачування води, і радіація вже надходить в горизонт питної води", - зазначив Олексій Резніков.

За його словами, припинене відкачування води з кількох десятків інших шахт, і це вже за кілька місяців призведе до екологічної катастрофи, що розгорнеться не лише на Донбасі, а й у Ростовській області Росії.

"Я звернувся до МАГАТЕ щодо проведення експертизи, моніторингової місії. На сьогодні питання, чи пропустять моніторингову групу на окуповані території, поки відкрите. Я маю надію, що спостерігачі таки потраплять туди та зафіксують ситуацію з радіоактивним забрудненням", - додав віцепрем'єр.

Новини за темою: На Донбасі обмежувальні заходи на КПВВ продовжили до кінця року

Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що ніхто не знає, скільки грошей потрібно для відновлення Донбасу.

"Ніхто не знає, я кажу правду, 10, 20 або 50 млрд дол. треба, щоб підняти тимчасово окуповану територію Донбасу. Ми не знаємо про всі підприємства. У нас є дані від розвідки тощо, про що я не хочу говорити докладно, тому що не маю права.

Але те, що я знаю, що ми не розуміємо повністю цю цифру: скільки вивезено заводів, фабрик, розпиляно на метал, що там із шахтами, які затоплені, яка там у цілому ситуація, що там із медициною", - заявив Зеленський.

Loading...