У законодавстві було 16 безпекових напрямків, тепер – лише один, – Проторченко

Тетяна Проторченко Скріншот відео

Чинний закон про нацбезпеку – один з найгірших за часів незалежності, каже політикиня

Закон про національну безпеку, ухвалений 2016 року, – це один з найгірших законів про нацбезпеку, який був в Україні за часів незалежності. Його було ухвалено на догоду західним партнерам.

Про це в ефірі ток-шоу "13" на телеканалі ZIK заявила заступниця голови політичної партії "Суспільно-політична платформа Надії Савченко" Тетяна Проторченко.

Гостя студії, коментуючи ситуації із захопленням заручників в Україні, нагадала про зміни до законодавства, внаслідок яких зникли більшість пунктів про види безпеки у нашій країні.

"Чому це все виникає? Чому не відбувається усунення викликів, ризиків і загроз? Тому що давайте повернемося до закону про національну безпеку, в якому було викинуто повністю всі пункти про види безпек в Україні і залишено один – про національну безпеку. Було до 2016 року зазначено – "економічна, гуманітарна, соціальна, екологічна..." і так далі, було 16 видів безпекових напрямків в Україні. Тепер – один", – сказала Тетяна Проторченко.

Гостя студії наголосила, що це один з найгірших законів про національну безпеку, який був в Україні.

"Ми його робили на догоду нашим західним партнерам, тобто це було у рамках Україна-НАТО", – нагадала Тетяна Проторченко.

Новини за темою: Правоохоронці з’ясовують, чи "київський терорист" мав спільників

Вона також звернула увагу на проблему, яка полягає у тому, що СБУ не контролює в'їзд іноземних громадян, бо їй не дають це робити. Окрім того, медична реформа призвела до того, що відсутній контроль за людьми із психічними розладами, додала Тетяна Проторченко.

Як повідомляли, 3 серпня у центрі Києва чоловік захопив заручницю та погрожував підірвати відділення банку. Стало відомо, що зловмисник вимагає розпочати телетрансляцію, зокрема, на телеканалі ZIK. Заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко повідомив, що чоловік є громадянином Узбекистану. Згодом стало відомо, що зловмисника затримали.

Також нагадаємо, що 21 липня в центрі Луцька на Театральній площі чоловік із вибухівкою та зброєю захопив маршрутку. Згодом президент України Володимир Зеленський виконав вимоги чоловіка, який взяв заручників у Луцьку. Зокрема, на відео гарант закликає усіх подивитись фільм "Земляни". Ввечері того ж дня стало відомо, що усіх заручників звільнили, а правоохоронці затримали Максима Кривоша.

А 23 липня у Полтавській області чоловік викрав автомобіль та почав погрожувати поліції підірвати гранату. Зловмисник висмикнув чеку та тримав за руку правоохоронця, погрожуючи вбити і себе, і його. Вимогою злочинця було відпустити його і не заарештовувати. Згодом чоловік обміняв утримуваного працівника карного розшуку на начальника УКР ГУНП в Полтавській області полковника поліції Віталія Шияна. Через деякий час він відпустив Віталія Шияна та сховався у лісі в Решетилівському районі. У суботу вночі, 1 серпня, "полтавського терориста" Романа Скрипника ліквідували.

Loading...