У трьох областях зловмисники штучно збільшували кількість виборців: Правоохоронці відкрили провадження

В Тернопільській області декан одного з вишів організував "схему" серед студентів

Правоохоронці затримали зловмисників, які штучно збільшували кількість виборців у межах окремих виборчих дільниць в Одеській, Житомирській і Тернопільській областях. Про це повідомила пресслужба Нацполіції.

"Зловмисники здійснювали зміну виборчої адреси значній кількості осіб та подавали заяви до Державного реєстру виборців про зміну місця голосування. На одній адресі фігуранти реєстрували від 50 до 300 осіб. Заяви про зміну місця голосування надавалися як у паперовій, так і в електронній формі", - йдеться в повідомленні.

Так, в Одеській області для подачі заяви в електронній формі зловмисники використовували цифрові підписи громадян, які були отриманні шахрайським способом. В Тернопільській області декан одного з вишів організував "схему" серед студентів, які змінювали виборчу адресу за грошову винагороду.

У Житомирської області фігуранти збирали персональні дані громадян та за гроші змінювали їхні виборчі адреси.

Під час обшуків у зловмисників, правоохоронці вилучили документи, мобільні термінали та комп’ютерну техніку, з якої вносилися неправдиві відомості у бази даних Державного реєстру виборців.

Наразі розпочато кримінальне провадження за ч. 2 ст. 158 (Фальсифікація виборчих документів, документів референдуму чи фальсифікація підсумків голосування, надання неправдивих відомостей до органів Державного реєстру виборців чи фальсифікація відомостей Державного реєстру виборців) Кримінального кодексу України. Тривають слідчі дії.

Новини за темою: На Одещині невідомі скоїли замах на кандидата в депутати

Нагадаємо, нещодавно одеські правоохоронці викрили голову виборчої комісії та місцевого мешканця, які організували "сітку" підкупу виборців. За "голос" зловмисники пропонували 1000 гривень.

 Loading...