Новини » Події Читать эту новость на русском

У столичному дитячому будинку-інтернаті, вихованців якого жорстоко били, очікують результатів експертизи: Деталі скандалу

Побиття дітей з будинку-інтернату Скріншот відео

Адміністрація закладу запевняє, що сліди побиття – застарілі й що діти могли завдати собі травм самі

У Святошинському дитячому будинку-інтернаті у Києві, вихованців якого жорстоко били, очікують результатів експертизи.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення повідомив кореспондент Денис Страдецький.

За словами батьків, дітей з інвалідністю побили у психіатричній лікарні, а не у самому будинку-інтернаті. Вихователі намагалися приховати ці факти, прикриваючись пандемією COVID-19. 

Кореспондент Денис Страдецький, який сьогодні поспілкувався із директоркою інтернату, зазначив, що спочатку жінка говорила про те, що синці у дітей – старі й задавнені, іншим представникам ЗМІ директорка говорила про те, що діти самі собі завдали травм.

Новини за темою: На Львівщині горів інтернат, дітей евакуювали

"Це застарілі синці. Коли вийшли лікарі при обстеженні, то вони сказали – застарілі синці. Діти в інтернаті з 9 вересня до сьогодні – у дуже доброму стані. будемо говорити – у стані задовільному, оскільки у них складні психічні захворювання", – сказала директорка закладу.

Новини за темою: На Харківщині зачинили на карантин психоневрологічний інтернат через спалах COVID-19

Денис Страдецький додав, що одна із виховательок зазначила, що в інтернаті, який отримує достатнє фінансування, їжа для вихованців мала б бути кращою. Жінка заявила, що департамент соцполітики прикриває директорку, тому вона і відчуває безкарність.

"Зараз і дирекція, і батьки, опікуни очікують результатів експертизи, яка проллє світло на те, що сталося із цими дітьми, і, ймовірно, ми зможемо зрозуміти, хто міг цих дітей побити", – зазначив кореспондент.

Як повідомляли, 23 вересня, Верховна Рада планує розглянути законопроєкт про посилення захисту дітей від сексуального насильства впродовж двох пленарних тижнів. Про це йшлося під час засідання парламентського Комітету з питань правоохоронної діяльності.

Зазначається, що нардепи мають проголосувати за відповідний документ у першому читанні, адже на фоні пандемії коронавірусу зростає кількість випадків сексуального насильства.

Слід зауважити, нещодавно президент України Володимир Зеленський підписав указ про невідкладні заходи із запобігання та протидії домашньому насильству. За словами президента, указ спрямований на системну розбудову мережі реагування на насильство.

Loading...