У селі на Сумщині виявили фейкову виборчу дільницю

AFP

Село Соснівка Конотопського району раніше відмовилося входити до ОТГ

В одному з районів Сумської області спостерігачі та правоохоронці виявили незаконну виборчу дільницю. Про це повідомила голова правління громадянської мережі "ОПОРА" Ольга Айвазовська у своєму Facebook.

За її словами, дільницю виявили у селі Соснівка Конотопського району. Воно входить до Попівської об'єднаної територіальної громади. Незаконна дільниця організувала голосування до сільської ради громади, яка відмовляється входити до складу ОТГ.

"Діє вона за ідентичним номером, як і чинна ДВК, — 590211. Бюлетені надрукували самостійно. Виборці йдуть на ту дільницю і голосують. Поліція перебуває під дільницею та опитує людей на виході", — повідомила Айвазовська.

Крім того, правоохоронці отримали вже дозвіл прокуратури на вхід у приватну будівлю для обшуку.

"Біля фейкової дільниці грає музика і людей запрошують на голосування, вони йдуть на самопроголошену дільницю замість справжньої, а на справжній дуже низька явка, адже вона в глибині села знаходиться і біля неї нічого не відбувається, люди не знають, що туди насправді потрібно йти", — розповіла голова "Опори".

Ольга Айвазовська додала, що такі дії порушують статті 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) та 353 (самовільне присвоєння владних повноважень або звання службової особи) Кримінального кодексу. Організаторам "комісії" за цими статтями загрожує до 10 років ув'язнення.

Новини за темою: В Україні зачинилися виборчі дільниці на місцевих виборах 2020: Онлайн-трансляція телеканалу ZIK

Нагадаємо, у Сумській області двоє зловмисників напали на кандидата в депутати і його дружину та завдали їм тілесних ушкоджень. Нападники вистрелили у кандидата з вогнепальної зброї, а його дружину побили.

Loading...