У Росії оголосили вироки трьом кримчанам у "справі Хізб ут-Тахрір"

Кримських татар звинуватили в участі в організації "Хізб ут-Тахрір" Facebook/Людмила Денісова

Громадян України засудили до 13, 16 і 18 років колонії

Південний окружний військовий суд в Ростові-на-Дону (Росія) 12 січня ухвалив рішення про ув'язнення кримських татар за обвинуваченнями у "здійсненні терористичної діяльності" та участі в організації "Хізб ут-Тахрір". Про це повідомила Уповноважений ВРУ з прав людини Людмила Денісова у Facebook.

Жителів Білогірського району окупованого Криму затримали 10 червня 2019 року. За словами омбудсмена, російські судді засудили до позбавлення волі кримських татар Енвера та Різу Омерових – на 18 та 13 років відповідно. Айдера Джаппарова ув'язнили на 17 років з відбуванням покарання у колонії суворого режиму. Денісова зауважила, що, згідно з вироком суду, перші два роки ув’язнені будуть утримуватися у тюрмі.

Новини за темою: Литва звернулася до Росії щодо фігуранта "справи Хізб ут-Тахрір"

Водночас Уповноважена ВРУ з прав людини засудила рішення російського суду та наголосила на необхідності об'єднання всіх зусиль для звільнення політв'язнів. 

"Засуджую ухвалене незаконне рішення стосовно наших співгромадян країною-агресором, яка своїми ганебними діями продовжує демонстративно порушувати міжнародні договори та норми міжнародного права. Хочу нагадати усій міжнародній спільноті, що всім громадянам України, які знаходяться у кремлівському полоні необхідна наша підтримка та консолідація зусиль задля їхнього найскорішого звільнення", — написала Денісова. 

Нагадаємо, два місяці тому Південний окружний військовий суд в російському Ростові-на-Дону виніс вирок Рустему Емірусеінову, Арсену Абхаірову та Ескендеру Абдулганіеву, яких звинуватили в приналежності до ісламської партії "Хізб ут-Тахрір".

У зв'язку з цим Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест та закликало Росію негайно звільнити українців.

Loading...