У рекомендованому МОН підручнику школярам пояснюють, що "білоруси - не слов'яни, а євреї - вихідці з Галичини"
Подібні тези можна знайти в підручнику з географії для 8 класу
У підручнику, який рекомендувало Міністерство освіта та науки, школярам пропонують тези про те, що білоруси не є слов’янами, а французи і євреї могли прийти на свої землі з української Галичини.
Про це повідомляють Українські новини.
"…... розселилися на схід і захід, північ і південь. Прадавня мова індійців санскрит є близьким до української мови. І географічні назви західних і південних країн і народів, такі як Галатея, галилеянин , Франція (Галлія), Галісія в Іспанії або Португалія (Порту-Галлія), ймовірно, вказує на те, що пращури сучасних французів, іспанців, португальців, євреїв і турок могли прийти на ці землі з українців Галичини ", - йдеться на сторінці 271 підручника.
Відомо, що до такого висновку прийшли автори підручника "Географія. 8 клас" (П.Масляк, С.Капіруліна, Кам'янець-Подільський, 2016) на підставі подібності слів "Галлія", "Галісія", "Порту Галлія", "Галатея", "галілеяни".
При цьому, як зазначається в матеріалі, авторів не збентежив той загальновизнаний факт, що "близький" санскрит вважається більш древньою мовою, ніж українська, а назви згаданих країн і народів використовуються значно раніше, ніж назва "Галичина", яка з'явилася лише в 2 тисячолітті.
Крім цього, автори викреслили зі слов'янських народів не тільки білорусів, а й росіян з болгарами.
"Слов'яномовні росіяни мають угро-фінське походження, а найближчі до них за мовою болгари - тюркське. Близькі за мовою до українців білоруси і поляки теж мають різне генетичне походження. Поляки - слов'янське, а білоруси - балтійське", - стверджує підручник.
У статті підкреслюється, що в цілому підручник зосереджується на спеціалізованих темах, але починає генерувати новації, коли мова заходить про демографію або політичну географію.
Раніше повідомлялося, що в Естонії у шкільному підручнику з англійської мови "I love English 7" для сьомого класу знайшли карту, де окупований Крим позначений як територія Російської Федерації.
Також зазначалося, що зображення з відомим американським актором Кіану Рівзом, якого прифотошопили до відомого знімку "Обід на хмарочосі", надрукували у підручнику з всесвітньої історії.