У низці областей України викрили онлайн-шахраїв, які ошукали майже 500 громадян

Сума завданих збитків перевищує 4 мільйони гривень

У Київській, Одеській, Запорізькій, Закарпатській, Дніпропетровській, Харківській та Черкаській областях викрили зловмисників, які продавали в мережі Інтернет товари та послуги, яких не існує, а також організовували діяльність call-центрів, що виманювали данні банківських карток громадян. Про це повідомила пресслужба МВС.

"Майже у всіх регіонах України кіберполіція встановила осіб, які у соцмережах та на вебсайтах оголошень розміщували інформацію з продажу неіснуючих товарів і послуг. Зловмисники "продавали" одяг, взуття, побутову техніку, меблі, тварин тощо. Також правоохоронці виявили фіктивні пропозиції з оренди житла та послуг з переробки деревини", - йдеться в повідомленні.

Зокрема, в Одеській, Запорізькій та Дніпропетровській областях припинили незаконну діяльність call-центрів.

Фігуранти телефонували потерпілим, представлялись працівниками служби безпеки банків та виманювали інформацію про реквізити банківських карток. 

"На Івано-Франківщині чоловік видавав себе за поліцейського та вимагав гроші у людей за непритягнення до відповідальності їхніх родичів, які нібито вчинили злочин", - додали у пресслужбі.

Також слідчі виявили у Закарпатській та Харківській областях осіб, які нелегально оформлювали онлайн-кредити на громадян.

У Києві, на Волині та Вінниччині кіберполіція припинила діяльність незаконних організацій, які під виглядом інвестування в прибуткові проєкти – привласнили гроші вкладників.

За підрахунками слідчих, від дій зловмисників постраждало майже 500 осіб, а сума завданих збитків перевищує 4 мільйони гривень.

Загалом правоохоронці провели 107 обшуків, під час яких було вилучено мобільні телефони, комп’ютерну техніку, банківські картки, чорнові записи та інші речові докази. Наразі встановлено 49 причетних, 30 з них вже оголошено про підозру.

Новини за темою: У Запоріжжі викрили шахрайський call-центр: Зловмисники виманювали персональні реквізити банківських карток

Нагадаємо, у травні кіберполіція викрила 3 шахрайські кол-центри в столиці, які під виглядом служби безпеки банку випитували персональні дані банківських карток громадян.

Loading...