У "Нафтогазі" викрили розкрадання газу на 729 мільйонів: Оголошено про підозру 5 особам

Фото з відкритих джерел

Серед підозрюваних - ексдиректори "Енергія - Новий Розділ" та "Енергія - Новояворівськ"

У вівторок, 11 серпня, п'ятьом особам, серед яких колишні високопосадовці, оголосили підозру у заволодінні природним газом вартістю понад 729,8 мільйонів гривень. Це вже другий випадок розкрадання у "Нафтогазі", повідомляє пресслужба НАБУ.

Так, серед підозрюваних двоє колишніх директорів ТзоВ "Енергія - Новий Розділ" та ТзОВ "Енергія - Новояворівськ". Крім цього, у злочині запідозрили колишнього технічного директора ТзоВ "Енергія - Новий Розділ", колишнього фінансового директора двох підприємств ТзоВ "Енергія - Новий Розділ" та ТзОВ "Енергія - Новояворівськ". Також підозру оголосили організатору схеми, яким виявився радник директора ТзОВ "Енергія".

Як з'ясувалося, директори підприємств-власників Новояворівської та Новороздільської ТЕЦ у Львівській області протягом 2016-2017 років уклали угоди про закупівлю в "Нафтогазу" природного газу для виробництва теплової енергії населенню. Однак для здешевлення тепла "Нафтогаз" постачав ТЕЦ блакитне паливо за суттєво нижчими від ринкових цінами.

Новини за темою: Єдиної ціни на газ для населення більше не буде, - "Нафтогаз"

У результаті прибутковість виробництва електрики цими ТЕЦ перевищила 60 відсотків, тоді як у тариф НКРЕКП заклала 3-5 відсотків. Таким чином, ТЕЦ отримали надприбутки, співставні з розміром збитків, завданих НАК "Нафтогаз України".

"У 2016-2017 роках учасники злочину організували заволодіння 151,8 млн куб. м природного газу на користь ТзоВ "Енергія - Новий Розділ" та ТзОВ "Енергія - Новояворівськ". Внаслідок цього НАК "Нафтогаз України" завдано збитків у розмірі 729,8 млн грн", - зазначили в пресцентрі НАБУ.

Зауважимо, розслідування за цими фактами детективи НАБУ здійснюють із червня 2018 року. Так, у грудні 2019 року САП скерувала до суду справу щодо заволодіння понад 300 млн куб. м природного газу "Нафтогазу". Станом на 12 серпня 2020 року розгляд справи перебуває на стадії попереднього судового засідання, а на комплекси "Новороздольська ТЕЦ" та "Новояворівська ТЕЦ" накладено арешт.

Новини за темою: "Нафтогаз" підвищив ціну газу для населення на серпень

Нагадаємо, нещодавно у "Нафтогазі" роз'яснили, за якими умовами будуть постачати газ населенню за ринковими цінами. Зокрема, для цього споживачі повинні укласти відповідні контракти, які визначатимуть ціну. 

Loading...