Новини » Події Читать эту новость на русском

У НАБУ розкрили деталі слідства щодо нардепа Юрченка. Відео

Олександр Юрченко Фото з відкритих джерел

Також НАБУ закликає генпрокурора підписати підозру депутату, який брав участь в злочинній схемі

Національне антикорупційне бюро опублікувало матеріали щодо передачі частини хабаря народному депутату Олександрові Юрченку із фракції "Слуга народу", а також закликало генерального прокурора підписати підозру нардепу. Про це повідомляє пресслужба НАБУ.

"У межах розслідування корупційної схеми отримання неправомірної вигоди завдяки використанню повноважень народного депутата України НАБУ і САП скерували до Генерального прокурора проєкт повідомлення про підозру чинному народному обранцю. Однак станом на 15.09.2020 листи залишилися без відповіді, що унеможливлює притягнення до відповідальності усіх учасників злочину", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, влітку 2020 року НАБУ отримало оперативну інформацію про існування організованої групи, учасники якої отримують неправомірну вигоду за використання законних повноважень та обов'язків народних депутатів України. Для встановлення усіх учасників злочинного угрупування було розроблено спецоперацію.

У межах операції детектив "під прикриттям" у ролі представника промислової компанії познайомився з одним із учасників угрупування та повідомив йому, що умовою інвестування в Україну є створення необхідних правових підстав для переробки твердих побутових відходів.

З цією метою учасник злочину знайомить детектива з народним депутатом, який у завуальованій формі попросив надати йому через посередника неправомірну вигоду у сумі 13 тис. дол. за внесення пропозицій до законопроєкту та у подальшому 200 тис. дол. для підкупу народних депутатів-членів комітету.

Новини за темою: Конституційний суд взявся за закон про НАБУ

Так у середині серпня детектив "під прикриттям" передав першу частину неправомірної вигоди посереднику. 26-27 серпня співучасники планували отримати ще одну частину коштів. Однак через певні обставини, які наразі встановлюють, НАБУ було вимушене припинити подальше виконання спеціального завдання.

Зокрема, у межах розслідування зібрано докази для повідомлення про підозру народному депутату України у вчиненні злочинів, передбачених ст.368 КК та ч.4 ст. 27, ч. 4 ст. 369 КК України.

Слід зауважити, що таку підозру може підписати тільки генеральний прокурор. Відтак, детективи НАБУ за погодженням з прокурорами САП за попередньою домовленістю з керівництвом Офісу Генерального прокурора 10.09.2020 о 12 год. 20 хв. прибули до ОГП з метою внесення відомостей до ЄРДР щодо можливого вчинення народним депутатом України кримінального правопорушення, а також підписання низки клопотань про проведення слідчих дій стосовно нього. Також було надано проєкт повідомлення про підозру, довідку про зібрані докази та матеріали кримінального провадження, які підтверджують обґрунтованість підозри.

"З 12 год. 30 хв. до 18 год. 00 хв. прокурори ОГП вивчали надані матеріали, і після чого, за результатами проведення низки нарад, зокрема й за участі керівництва Національного бюро, керівник департаменту Офісу Генерального прокурора повідомив, що він не вбачає достатніх підстав для доповіді Генеральному прокурору про необхідність внесення відомостей щодо можливого вчинення кримінального правопорушення народним депутатом України до ЄРДР. Близько 21 год 00 хв. проведено нараду за участю Генерального прокурора, Першого заступника директора Національного бюро та керівника департаменту ОГП. За результатами наради рішення про внесення відомостей до ЄРДР ухвалене не було", - розповіли в НАБУ.

Новини за темою: Актора зі "Слуги народу" звинуватили у домаганнях: Він свою провину заперечує

Відомо, що 10 вересня особі-посереднику (неофіційному помічнику чинного нардепа) повідомлено про підозру за ч.5 ст.27 ч.4 ст.368 КК України. Також до Генерального прокурора скеровано проєкт підозри щодо дій нардепа. Наступного дня НАБУ повторно скерувало до ОГП лист щодо необхідності внесення відомостей до ЄРДР стосовно дій нардепа, однак станом на 15.09.2020 відповіді надано не було. 

За інформацією "Укрінформу", генпрокурор Ірина Венедіктова під час виступу у Верховній Раді заявила, що отримала від НАБУ лист з проханням підписати повідомлення про підозру народному депутату Олександрові Юрченку, але доказів недостатньо.

Також про те, що НАБУ затримало на хабарі помічника народного депутата Олександра Юрченка заявив скандальний депутат Гео Лерос. Він заявив, що помічник "взяв перші 13 тисяч з 200 тисяч доларів, які передбачались нардепу Юрченку за законопроєкт, пов’язаний з побутовими відходами".

Новини за темою: Депутат "Слуги народу" Галина Янченко назвала донецьких дітей "немитими і нечесаними"

Нагадаємо, 1 вересня народного депутата України, члена фракції "Слуга народу" Гео Лероса виключили з монобільшості.

Наступного дня голова Верховної Ради Дмитро Разумков оголосив про виключення нардепа Гео Лероса із фракції "Слуга народу". 

Loading...