Новини » Події Читать эту новость на русском

У Миколаєві спостерігач "ОПОРИ" зафіксував проведення екзит-полу місцевим інтернет-виданням

ГО "Опора"

У Миколаєві спостерігач "ОПОРИ" зафіксував жінку, яка на дільниці № 480747 проводила опитування виборців щодо їхнього волевиявлення, яка представляла місцеве інтернет-видання та не мала журналістського посвідчення. Про це повідомила пресслужба Громадянської мережі "ОПОРА".

Зазначається, що жінка була одягнена в білу маніжку з написом "Новости твоего города. НикВести" та не мала журналістського посвідчення вищезазначеного інтернет-видання. Як виявилося, жінка запитувала у виборців, які виходили з дільниці, за кого вони віддали свій голос. 

Водночас головний редактор інтернет-видання "НикВести" Олег Деренюга підтвердив, що вони дійсно проводять екзит-пол у день голосування. 

Проте в ОПОРІ нагадали, що опитування виборців щодо їх волевиявлення під час голосування забороняється законом. "Відповідно до частин 4, 5 статті 50 Виборчого кодексу України забороняється оприлюднення в день голосування результатів опитування виборців щодо їх волевиявлення під час голосування до закінчення голосування. Способи проведення опитувань виборців щодо їх волевиявлення під час голосування повинні забезпечувати збереження таємниці голосування опитаного виборця", - йдеться в повідомленні.

Новини за темою: На виборах в Миколаєві виявили "мертві душі"

Нагадаємо, сьогодні, 22 листопада, розпочалося голосування у другому турі виборів мера в 11 містах, де за результатами голосування 25 жовтня жоден з кандидатів не отримав понад 50% підтримки. Виборчі дільниці відчинилися о 8:00 та працюватимуть до 20:00.

Loading...