У Львові пройшов мітинг проти закону про ринок землі

У центрі Львова відбувся мітинг, організований низкою громадських організацій, проти пропонованого владою механізму запровадження ринку землі в Україні. Про це 112.ua розповіла одна з організаторок акції протесту, член ГО "Народна дія Львів" Ірина Юзик.

Громадські активісти та фермери зібралися в центрі міста, біля пам'ятника Тарасові Шевченку. Через погану погоду мітинг був нечисленним – у ньому брали участь близько 40-50 людей.

"Багато активних фермерів поїхали до Києва на "Земельну ніч", але у Львові теж знайшлося кому підтримати акцію. Ми вважаємо, що голос вулиці важливий, і регіони не повинні самоусуватися від важливих проблем", - говорить Ірина Юзик.

Акція протесту тривала близько 4 годин і закінчилася близько 9-ї вечора. Участь у ній взяли члени інших громадських організацій.

"Ми в ГО "Народна дія Львів" боремося зі спробами продати землю – стратегічний ресурс держави. Це не результат виробництва: раз продав землю - і в тебе її більше немає. Тому ми проти розпродажу. Переважно ми діємо в юридичній площині, але також виходимо на акції протесту. 27 грудня ми через суд зобов'язали СБУ відкрити кримінальне провадження за статтею 111 КК ("Держзрада") за фактом ухвалення законопроекту про ринок землі в першому читанні", - розповідає Юзик.

Вона також зазначила, що розглянутий у Раді законопроект незбалансований і був "забракований" Регуляторною службою. ГО "Народна дія Львів" має намір і далі боротися проти його ухвалення.

Нагадаємо, Верховна Рада 6 лютого почала розгляд законопроєкту №2178-10 про запровадження ринку землі.

Проте народні депутати встигли розглянути всього близько 200 правок з 4 тисяч.

У цей час у Києві проходили акції протесту, а у сесійній залі Верховної Ради опозиційні нардепи блокували президію та трибуну парламенту.

Loading...