У Київському СІЗО з'явилися платні камери із поліпшеними умовами

За тиждень проживання в такій камері потрібно заплатити 8 тисяч гривень

Міністр юстиції Денис Малюська Фото з відкритих джерел

З сьогоднішнього дня у Київському СІЗО запустили функціонування платних камер з поліпшеними умовами розміщення.

Про це повідомив міністр юстиції Денис Малюська у Facebook.

"Першим справився Київський СІЗО – запрацювали 4 камери: одна 2-місна, одна 3-місна та дві 4-місні. Решту українських СІЗО підтягнуться трохи згодом", - розповів він.

Так, вартість розміщення в таких камерах залежить від терміну за який здійснюється оплата - 2 тис. грн за добу, 8 тис. грн за тиждень та 12 тис. грн за місяць.

Найближчим часом за проживання можна буде платити в режимі онлайн на сайті "Онлайн-будинок юстиції".

Як пояснив міністр юстиції, отримані кошти СІЗО будуть спрямовувати на підтримання належних умов утримання у безкоштовних камерах та на покриття собівартості утримання камер з поліпшеними умовами.

За його словами, подібна ініціатива має дві ключові цілі - ліквідацію корупції, адже замість хабаря гроші за ліпшу камеру будуть йти офіційно у бюджетний спецфонд та пошук додаткового фінансування для слідчих ізоляторів.

Малюська зробив уточнення, що йдеться не про "VIP-камери".

"Це точно не "VIP-камери", як видно із фотографій нічого надзвичайного ми не пропонуємо і не забезпечуємо. Ми надаємо можливість користуватися більшою, ніж зазвичай, площею камер, а також базовим обладнанням на кшталт холодильника, телевізора і т.д. Ну і ремонт не сторічної давнини, як це часто трапляється у наших слідчих ізоляторах", - додав він.

Новини за темою: Прокуратура відкрила провадження проти співробітників Кропивницького СІЗО через знущання над ув'язненими

Також міністр зазначив, що мова йде про слідчі ізолятори, де утримуються люди щодо яких немає вироку суду і які вважаються невинуватими у вчиненні злочину.

"Якщо особа з точки зору закону невинувата – ми не повинні обмежувати її у можливості оплатити ліпші умови проживання. Що стосується злочинців, то їм жодні поліпшені умови за гроші створюватись не будуть", - зауважив Малюська.

Новини за темою: У СІЗО з комфортом: Як планують змінити умови у платних камерах українських слідчих ізоляторів

Нагадаємо, раніше Малюська заявив, що, у зв'язку з коронавірусом, підтримує ідею звільнення засуджених, але не масового, а у обмеженій і обґрунтованій кількості.

Loading...