У Києві заарештували чоловіка, якого передали Україні під час останнього обміну утримуваними

Фото з відкритих джерел

Його підозрюють у шахрайстві та зламі комп'ютерних мереж

Суд у Києві заарештував Олександра Садовського, якого було звільненого представниками НЗФ і переданого Україні в результаті "пасхального обміну". Його заарештовано за підозрою у шахрайстві та зламі комп'ютерних мереж. Про це повідомляє видання "Ґрати" з посиланням на рішення Шевченківського райсуду Києва від 30 квітня.

Зазначається, що кримінальне провадження відкрили 14 березня 2018 року, коли Садовський ще перебував в "ув'язненні" на непідконтрольній території.

У березні 2018 року чоловіка оголосили в розшук. В день обміну в’язнями, 16 квітня 2020 року, суддя дав дозвіл на затримання Садовського.

Після обміну він перебував на обсервації в зв'язку з карантином, а 30 квітня був затриманий.

Слідчий і прокурор просили суд заарештувати Садовського. Сам підозрюваний просив призначити йому домашній арешт. Він пояснив, що свою провину не заперечує, але не погоджується з кваліфікацією злочину – не вважає, що створив злочинну групу.

Садовський стверджував, що не буде переховуватися, готовий понести покарання і співпрацювати зі слідством. Підозрюваний також повідомив суду, що у нього хвора мати, яка вимагає його допомоги.

Однак суд вирішив арештувати чоловік, зокрема, вказавши, що йому інкримінують тяжкий злочин, який передбачає позбавлення волі на термін до 12 років з конфіскацією майна. Крім того, в справі 29 епізодів злочинної діяльності та 26 потерпілих. Сума завданих збитків становить понад 290 тисяч гривень.

Садовському дозволили вийти з-під варти під заставу в 420,2 тисячі гривень.

Втім, адвокат Лисенко повідомив "Ґратам", що його підзахисний залишиться в СІЗО, бо не має необхідної суми для застави.

В оприлюдненому рішенні не вказана фабула справи, тобто не зазначено, що саме, на думку слідства, вчинив підозрюваний.

Нагадаємо, 19 квітня на Донбасі відбувся обмін утримуваними особами між окремими регіонами Донецької та Луганської областей та Києвом, в результаті чого Україна повернула 19 своїх громадян.Loading...