У Києві викрили менеджерів будівельної компанії, які вивели в офшори понад 500 млн гривень

Оборудки проводили з 2017 по 2020 рік

Співробітники Служби безпеки України викрила групу менеджерів однієї зі столичних будівельних компаній та кількох підконтрольних інвестиційних фондів, які через налагоджену схему відмивання коштів вивели в офшори понад 500 млн гривень. Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Згідно з повідомленням, зловмисники незаконно користувалися податковими пільгами і залучали до свого інвестиційного фонду гроші покупців об'єктів нерухомості. З інвесторами вони "працювали" на підставі звичайних договорів купівлі-продажу квартир. Уникаючи встановленого порядку оподаткування, ділки виводили кошти на рахунки підконтрольних іноземних компаній під виглядом повернення інвестицій.

Як зазначається, зловмисники також штучно завищували вартість акцій цих фондів та у подальшому викуповували їх у афілійованого нерезидента. "Відмиті" кошти ділки виводили за кордон через можливості підконтрольної банківської установи.

Новини за темою: СБУ викрила схему закупівлі "Укрзалізницею" неякісних елементів шляхів, проводяться обшуки

Було встановлено, що через оборудку з податками за 2017-2020 роки державі було завдано шкоди орієнтовно на понад 500 мільйонів гривень.

За фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків, зборів в особливого великих розмірах) Кримінального кодексу. Також правоохоронці провели 10 обшуків за адресами розташування офісних приміщень, житлового будинку та квартир, які використовували учасники протиправної схеми. Під час слідчих дій було вилучено документацію, комп'ютерну техніку, чорнові та робочі записи щодо проведених оборудок, не обліковані готівкові кошти.

Новини за темою: На Одещині викрили посадовця Подільської мерії на підкупі членів виборчкому

Нагадаємо, раніше Служба безпеки України викрила протиправну діяльність осіб на ринку цінних паперів загальною сумою понад 2,8 млрд гривень

 

Loading...